Երևանի լուսացույցները չեն համապատասխանում մեքենաների հոսքի ծավալներին. Թանդիլյան
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ապրելու երկիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող Մանե Թանդիլյանը իր ֆեյսբության էջում հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ ներկայացնում է Երևանի երթևեկությունn իրական ժամանակում վերլուծող ինքնակարգավորվող լուսացույցների իրենց կուսակցության ծրագիրը:
Մանե Թանդիլյանի խոսքով՝ Երևանում անկանոն և գերծանրաբեռնված երթևեկության գլխավոր պատճառներից մեկը ոչ միայն ավտոմեքենաների մեծ թիվն է, այլև երթևեկության կազմակերպման սխալ կարգավորումները:
«Երևանի լուսացույցները չեն համապատասխանում մեքենաների հոսքի այն ծավալներին, որոնք իրականում կան: Այդ է պատճառը, որ շատ դեպքերում պարեկային ծառայությունն է տեղում փորձում շտկել իրավիճակը: Դրա կարիքը չի լինի, եթե Երևանում տեղադրված լինեին ինքնակարգավորվող լուսացույցներ»,- նշել է նա:

Светофоры Еревана не соответствуют интенсивности движения. Тандилян
Мане Тандилян, возглавляющая список партии "Страна для жизни" на выборах в совет Еревана, опубликовала на своей странице в Facebook видео, в котором представляет программу своей партии по саморегулирующимся светофорам, которые анализируют дорожное движение в Ереване в режиме реального времени.
По словам Мане Тандилян, одной из основных причин нерегулярного и перегруженного движения в Ереване является не только большое количество автомобилей, но и неправильные правила организации дорожного движения.
«Светофоры в Ереване не соответствуют реально существующим объемам автомобильного движения. Именно поэтому в большинстве случаев на месте находится патрульная служба, пытающаяся исправить ситуацию. Если бы в Ереване были установлены саморегулирующиеся светофоры, в этом не было бы необходимости", - отметила она.