«Ցավոք սրտի, դեռևս խոսում ենք մինիմալ խնդիրների մասին». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն այսօր Էրեբունիում և Սարի թաղում շարունակել է նախընտրական քարոզարշավը։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ վերջին մեկ տարում շրջայցեր է իրականացրել Երևանում և դրանց ժամանակ բացահայտել շատ խնդիրներ. «Այն կոնկրետ խնդիրները, որ երևանցիները մեր առջև դրել են, բացի նրանից, որ լուծումներ ենք տվել, նաև մեր ծրագրում դրանց ամբողջական համակարգային լուծումներն ենք առաջարկել։ Մասնավորապես, որտեղ մեզ ասել են՝ մեր բակը բարեկարգեք, բարեկարգել ենք, որտեղ ասել են՝ մանկապարտեզների խնդիրը սուր է, մանկապարտեզներն ենք հիմնանորոգել։ Միայն այս տարի 24 մանկապարտեզ ենք հիմնանորոգում քաղաքում։ Որտեղ ասել են՝ պոլիկլինիկաները, դրանք են վերանորոգել։ Որտեղ ասել են՝ այգիները, այգիներն ենք արել․ Երևանում այս պահի դրությամբ 15 այգի է հիմնանորոգվում։ Ուզում եմ շեշտել, որ իրապես բացառիկ ծավալի աշխատանք է կատարում է քաղաքապետարանը»,- նշել է նա։
Ավինյանի խոսքով՝ իրենց առաջարկն է քաղաքացիներին․ ասեք, և մենք կանենք. «Ցավոք սրտի, դեռևս խոսում ենք մինիմալ խնդիրների մասին՝ կոյուղու, մանկապարտեզի, այգու բարեկարգման և այլն»։
Նա խոսել է մայրաքաղաքում խմելու ջրի խնդրից, ընդգծել, որ դա քաղաքապետարանի իրավասության ներքո չէ. «Բայց երեկ խոստացել եմ էրեբունցիներին, որ եթե այդ խնդիրը որևէ այլ մարմին չկարողանա լուծել, պատասխանատու հայտարարում եմ՝ մենք կլուծենք»։

"Unfortunately, we are still talking about minimal problems." Tigran Avinyan
Tigran Avinyan, the candidate for mayor of Yerevan of the "Civil Contract" party, continued his pre-election campaign in Erebuni and Sari villages today.
In a briefing with journalists, Tigran Avinyan noted that he has toured Yerevan in the last year and discovered many problems during them. "In addition to providing solutions to the specific problems that the people of Yerevan have put before us, we have also proposed their complete systemic solutions in our program. In particular, where we were told to improve our yard, we improved it, where they said that the problem of kindergartens is acute, we thoroughly renovated the kindergartens. This year alone, we are renovating 24 kindergartens in the city. Where did they say: they repaired the polyclinics? Where they said: the gardens, we made the gardens. As of now, 15 parks are being renovated in Yerevan. I want to emphasize that the municipality is doing an exceptional amount of work," he said.
According to Avinyan, this is their proposal to the citizens. Say, and we will. "Unfortunately, we are still talking about minimal problems: sewage, kindergarten, garden improvement, etc."
He spoke about the drinking water problem in the capital and emphasized that it is not under the municipality's authority. "But yesterday, I promised the people of Erebun that if no one else can solve this problem, I declare that we will solve it."