Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Երևանում խմելու ջրի խնդիրների լուծման ուղին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է մայրաքաղաքում խմելու ջրի խնդրին։ Նրա խոսքով՝ եթե այդ խնդիրը որևէ այլ մարմին չկարողանա լուծել, քաղաքապետարանը ձեռնամուխ կլինի հարցի կարգավորմանը․
«Մենք «Վեոլիա ջրի» հետ կապված քննարկումներ ենք ունեցել, առաջին հերթին, կոյուղագծերի և ողջ ենթակառուցվածքի հիմնանորոգման հետ կապված։ «Վեոլիա ջուր»-ն արդարացիորեն ասում է, որ սահմանափակված է տարեկան ներդրումների որոշակի ծավալով, ինչը բավականին փոքր գումար է և բավարար չէ կոյուղագծերի ու ամբողջ ջրագծի փոփոխման համար։ Բայց «Վեոլիա ջրին» պետությանը վճարում է տարեկան 9-10 մլրդ դրամ վարձավճար։ Լուծելու ենք հենց այդպես. խոսելու ենք կառավարության հետ, և այն գումարները, որ կառավարությունը ստանում է ջրագծերի վարձակալության համար, պետք է ետ ուղղվեն ջրագծերի կառուցման և վերակառուցման համար։ Դա իրագործելի խնդիր է․ վստահ եմ»,- ասել է նա՝ շեշտելով, որ կառավարության հետ շատ տարբեր ծրագրեր են իրականացվել. «Ամենակարևոր բանը, որ վերջին մեկ-մեկուկես տարում վերականգնվել է, այն է, որ քաղաքապետարանը կառավարության, նախարարությունների հետ միասնական օրակարգով է աշխատում»։

Tigran Avinyan presented a way to solve drinking water problems in Yerevan
Tigran Avinyan, the candidate for Yerevan mayor of the "Civil Agreement" party, addressed the issue of drinking water in the capital. According to him, if no one else can solve this problem, the municipality will start to settle the case.
"We had discussions with "Veolia Water," first of all, regarding the overhaul of sewer lines and the entire infrastructure. "Veolia Water" rightly says that it is limited to a certain volume of annual investments, which is a rather small amount and not enough to change the sewer lines and the entire water line. But "Veolia Water" pays 9–10 billion drams in rent to the state annually. We will solve it just like that. We will talk to the government, and the money that the government receives for the lease of water lines should be directed back to the construction and reconstruction of water lines. It is a feasible task. I'm sure," he said, stressing that the government has implemented many programs. "The most important thing that has been restored in the last one-and-a-half years is that the municipality works with the government and ministries with a common agenda."