Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Երևանում խմելու ջրի խնդիրների լուծման ուղին
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է մայրաքաղաքում խմելու ջրի խնդրին։ Նրա խոսքով՝ եթե այդ խնդիրը որևէ այլ մարմին չկարողանա լուծել, քաղաքապետարանը ձեռնամուխ կլինի հարցի կարգավորմանը․
«Մենք «Վեոլիա ջրի» հետ կապված քննարկումներ ենք ունեցել, առաջին հերթին, կոյուղագծերի և ողջ ենթակառուցվածքի հիմնանորոգման հետ կապված։ «Վեոլիա ջուր»-ն արդարացիորեն ասում է, որ սահմանափակված է տարեկան ներդրումների որոշակի ծավալով, ինչը բավականին փոքր գումար է և բավարար չէ կոյուղագծերի ու ամբողջ ջրագծի փոփոխման համար։ Բայց «Վեոլիա ջրին» պետությանը վճարում է տարեկան 9-10 մլրդ դրամ վարձավճար։ Լուծելու ենք հենց այդպես. խոսելու ենք կառավարության հետ, և այն գումարները, որ կառավարությունը ստանում է ջրագծերի վարձակալության համար, պետք է ետ ուղղվեն ջրագծերի կառուցման և վերակառուցման համար։ Դա իրագործելի խնդիր է․ վստահ եմ»,- ասել է նա՝ շեշտելով, որ կառավարության հետ շատ տարբեր ծրագրեր են իրականացվել. «Ամենակարևոր բանը, որ վերջին մեկ-մեկուկես տարում վերականգնվել է, այն է, որ քաղաքապետարանը կառավարության, նախարարությունների հետ միասնական օրակարգով է աշխատում»։

Тигран Авинян представил пути решения проблем с питьевой водой в Ереване
Кандидат в мэры Еревана от партии «Гражданский договор» Тигран Авинян коснулся вопроса питьевой воды в столице. По его словам, если никакой другой орган не сможет решить эту проблему, мэрия приступит к решению вопроса.
«У нас были переговоры с «Веолия джур», в первую очередь, по поводу капитального ремонта канализационных сетей и всей инфраструктуры. «Веолия джур» справедливо говорит, что она ограничена определенным объемом ежегодных инвестиций, это довольно небольшая сумма и ее недостаточно для замены канализационных линий и всей водопроводной сети. А вот «Веолия джур» ежегодно платит государству 9-10 миллиардов драмов арендной платы. Мы решим это именно так, мы поговорим с правительством, и деньги, которые правительство получает за аренду водопроводов, должны быть направлены обратно на строительство и реконструкцию водопроводов. Это выполнимая задача. Я уверен", - сказал он, подчеркнув, что с правительством реализовано много различных проектов.«Самое главное, что удалось восстановить за последние полтора года, — это то, что мэрия работает с правительством и министерствами по общей повестке дня».