Երևանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ն համալրվել է նոր, ժամանակակից և գերհագեցած «Mercedes-Benz» մակնիշի շտապ բուժօգնության 7 ավտոմեքենայով. հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ հրապարակելով նաև տեսանյութ։
«Նոր ավտոմեքենաները հագեցած են ժամանակակից բժշկական սարքավորումներով և հնարավորություն են տալիս շտապբուժօգնության անձնակազմին առավել արագ և արդյունավետ արձագանքել արտակարգ իրավիճակներին:
Ավտոմեքենաների ձեռքբերումն իրականացվել է կազմակերպության կողմից` 2.5 տարվա ընթացքում սեփական ֆինանսական միջոցների խնայողությունների հաշվին:
Մարդկանց համար արագ և որակյալ ծառայություններ մատուցելու համար մի շարք բարեփոխումներ ենք իրականացրել «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ում:
Ձեռքբերված կապի միջոցների արդյունքում, 1-03 հեռախոսահամարին ստացված զանգերը սպասարկվում են 100%-ով, ինչը մեզ թույլ է տալիս ուշացումով կամ անպատասխան զանգեր չունենալ:
Բջջային նոր հավելվածի միջոցով էլ շտապ և անհետաձգելի բժշկական օգնության կանչի թերթիկները լրացվում են էլեկտրոնային եղանակով, ինչը բավականին հեշտացնում է աշխատանքը»։

"Ambulance" CJSC has been replenished with new super-equipped vehicles. Tigran Avinyan (VIDEO)
Yerevan “Ambulance” CJSC has been replenished with 7 new, modern, and fully equipped “Mercedes-Benz” ambulances. Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced the news and published a video.
“The new vehicles are equipped with modern medical equipment and enable the ambulance staff to respond to emergencies more quickly and effectively.
The organization acquired the vehicles at its own expense, drawing on its financial savings over 2.5 years.
To deliver fast, high-quality services to our customers, we have implemented several reforms at “Ambulance” CJSC.
As a result of the acquired communication facilities, 100% of calls to the 1-03 phone number are answered, ensuring no delayed or unanswered calls.
Emergency and non-urgent medical call sheets are also filled out electronically through the new mobile application, which significantly simplifies the work.”