Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գրել է․
«Սիրելի գործընկերներ, 2025 թվականը Երևանի քաղաքապետարանի համար եղել է իսկապես արդյունքներով լի տարի։ Շինարարության և բարեկարգման, քաղաքաշինության, թվայնացման, առողջապահության, հանրակրթության և մի շարք այլ կարևոր ոլորտներում մենք միասին գրանցել ենք այնպիսի արդյունքներ, որոնք կարելի է բնութագրել որպես բացառիկ։
Այս ամենը հնարավոր է դարձել ձեր ամենօրյա աշխատանքի, պատասխանատվության, մասնագիտական մոտեցման շնորհիվ։ Վստահ եմ, որ երևանցիները տեսնում և զգում են քաղաքում գրանցված փոփոխությունները, որոնց ետևում կանգնած եք դուք: Ձեր ներդրումը եղել է կարևոր ոչ միայն առանձին ծրագրերի, այլ ամբողջ քաղաքային համակարգի արդյունավետ աշխատանքի համար։
Առջևում նոր փուլ է։ 2026 թվականին մեզ սպասում են ավելի մեծ աշխատանքներ, ավելի բարձր նշաձողեր և ավելի հավակնոտ նպատակներ։ Վստահ եմ, որ նույն թիմային աշխատանքով և նույն պատասխանատվությամբ մենք կգրանցենք էլ ավելի մեծ ձեռքբերումներ՝ ի նպաստ Երևանի և երևանցիների։

В 2026 году нас ждут более высокая планка и амбициозные цели: Тигран Авинян
«Дорогие коллеги, 2025 год для мэрии Еревана стал годом, действительно полным результатов. В сферах строительства и благоустройства, градостроительства, цифровизации, здравоохранения, общего образования и ряде других важных областей мы вместе зафиксировали результаты, которые можно охарактеризовать как исключительные.
Все это стало возможным благодаря вашему ежедневному труду, ответственности и профессиональному подходу. Уверен, что ереванцы видят и чувствуют зафиксированные в городе перемены, за которыми стоите вы. Ваш вклад был важен не только для отдельных программ, но и для эффективной работы всей городской системы в целом.
Впереди новый этап. В 2026 году нас ждут еще большие объемы работ, более высокая планка и еще более амбициозные цели. Уверен, что благодаря той же командной работе и той же ответственности мы добьемся еще больших достижений на благо Еревана и ереванцев».