Երևանի քաղաքապետարանը վերջին տարիներին մեծ ուշադրություն է դարձնում տարբեր մարզաձևերի մասսայականացմանը՝ նպաստելով համայնքում սպորտի զարգացմանը և առողջ ապրելակերպի խթանմանը։ Այս մասին գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Միայն այս տարի մարզական ֆեդերացիաների հետ համատեղ Երևանում անցկացրել ենք միջազգային 11 խոշոր մրցաշար, որոնցից հինգն ընդգրկվել է միջազգային ֆեդերացիաների օրացուցային պլաններում:
Պարգևատրել եմ երևանցի լավագույն մարզիկներին ու մարզիչներին, ինչպես նաև սպորտի ոլորտում երկար տարիներ ծառայություններ մատուցած գործիչներին, ովքեր բարձր են պահում մեր քաղաքի և մեր երկրի անունը:
Երևանը նպատակ ունի կայանալ որպես մարզական կյանքի առաջատար կենտրոն՝ շարունակաբար զարգացնելով մարզական ենթակառուցվածքները և խթանելով սպորտը համայնքային մակարդակում»։

Наградил лучших спортсменов и тренеров Еревана: Тигран Авинян (ФОТО)
Мэрия Еревана в последние годы уделяет большое внимание популяризации различных видов спорта, способствуя развитию спорта в общине и продвижению здорового образа жизни. Об этом написал мэр Еревана Тигран Авинян.
«Только в этом году совместно со спортивными федерациями мы провели в Ереване 11 крупных международных турниров, пять из которых были включены в календарные планы международных федераций.
Наградил лучших ереванских спортсменов и тренеров, а также деятелей, на протяжении долгих лет оказывавших услуги в сфере спорта, которые высоко держат имя нашего города и нашей страны.
Ереван стремится утвердиться в качестве ведущего центра спортивной жизни, постоянно развивая спортивную инфраструктуру и стимулируя спорт на муниципальном уровне».