Ինչպես խոստացել էինք՝ երևանյան կանգառներում հայտնվում են էլեկտրոնային չվացուցակի էկրաններ. քաղաքապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Նախատեսված 40 էլեկտրոնային չվացուցակի փոխարեն ներկրվել է 42 սարքավորում»,- հայտնել է «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոնի» տնօրեն Սարգիս Մանուկյանը։ Նրա խոսքով՝ սարքավորումներից 35-ը տեղադրված է և արդեն իսկ գործում է։
«3 վարչական շրջաններում են տեղադրված էլեկտրոնային չվացուցակի սարքավորումները, մինչև տարեվերջ բոլորը կտեղադրվեն»,- նշել է նա։
Արձագանքելով՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է. «Ինչպես և խոստացել էինք՝ երևանյան կանգառներում հայտնվում են էլեկտրոնային չվացուցակի էկրանները, որոնք ցույց են տալիս, թե մեր հանրային տրանսպորտը քանի րոպեից է մոտենալու տվյալ կանգառ»:

“Instead of the planned 40 electronic timetables, 42 devices have been imported,” said Sargis Manukyan, director of the Yerevan City Management Technologies Center. According to him, 35 of the devices have been installed and are already operational.
“Electronic timetable devices have been installed in 3 administrative districts, and all will be installed by the end of the year,” he noted.
Responding, Mayor Tigran Avinyan announced: “As we promised, electronic timetable screens are appearing at Yerevan bus stops, showing in how many minutes our public transport will approach a given stop.”