Մեկնարկել է «Երեխաների իրավունքների իրազեկում» թեմայով փորձնական ներկայացումներ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կրթական հաստատություններում երեխաների իրավունքների վերաբերյալ իրազեկվածությունը բարձրացնելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի Երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը մեկնարկել է «Երեխաների իրավունքների իրազեկում» թեմայով ինտերակտիվ բնույթի փորձնական ներկայացումներ:
«Ներկայացումները նպատակ ունեն երեխաների իրավունքների վերաբերյալ իրազեկվածությունը բարձրացնելով՝ կանխարգելել երեխաների իրավունքների ոտնահարումը և ձևավորել իրավագիտակից ու իրազեկ քաղաքացիներ:
Ծրագիրն իրականացվում է Երևանի համայնքային 12 հիմնական դպրոցներում և ընդգրկում է շուրջ 500 երեխա»,-հայտնում են քաղաքապետարանից։

To raise awareness of children’s rights in educational institutions, the Department of Children and Social Protection of the Yerevan Municipality has launched pilot interactive presentations on “Children’s Rights Awareness.”
The presentations aim to raise awareness of children’s rights, prevent violations of children’s rights, and foster legally informed and aware citizens.
The program is being implemented in 12 community primary schools in Yerevan and includes about 500 children,” the municipality reports.