Երևանում բացվեց հերթական հանրային, ներառական խաղահրապարակը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի և «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի միջև ստորագրված հուշագրի համաձայն՝ Երևանում նախատեսված էր ստեղծել երեք նոր հանրային խաղահրապարակ. հայտնում են քաղաքապետարանից։
Շահագործման հանձնվոց ծրագրի երկրորդ ներառական և անվճար խաղահրապարակը: Նախագիծն իրականացվել է Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի, «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և «Արմբրոկ» ներդրումային ընկերության համագործակցությամբ:
«Վիշապագորգ» անունը կրող 800 քմ զբաղեցնող խաղահրապարակը, որը նախատեսված է մինչև 7 տարեկան երեխաների համար, գտնվում է Հանրապետության հրապարակին կից Խաչքարերի պուրակում: Այն նախագծված է հայկական ավանդական գորգի զարդանախշերով:

According to the memorandum signed by the Kentron administrative district of Yerevan and the Kentron Development Foundation, three new public playgrounds were planned for Yerevan. The municipality reports.
The second inclusive, free playground is in the commissioning program. The project was implemented in cooperation with the Kentron administrative district of Yerevan, the Keron Development Foundation, and the Armbrok investment company.
The 800-square-meter playground named "Vishapagorg", intended for children up to 7 years old, is located in the Khachkar Park adjacent to the Republic Square. It is designed with traditional Armenian carpet ornaments.