«Գրին Գրին» էկոկենտրոնն արդեն 2 տարեկան է (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Գրին Գրին» էկոկենտրոնն արդեն 2 տարեկան է։ «Գրին Գրինի» թիմի և կամավորների շնորհիվ Երևանի տարբեր հատվածներում իրականացվել են 155 շաբաթօրյակներ, հավաքվել է 170 տոննա աղբ, 51 տոննա հումք ուղարկվել է վերամշակման և վերադարձել Հայաստանի տնտեսությանը:
Երևանի քաղաքապետարանը մշտապես աջակցում է բնապահպանական նախաձեռնություններին։ Այդպիսի համագործակցություններից մեկի շրջանակում «Գրին Գրին» կազմակերպությունը ներկայացրեց պլաստմասե կափարիչների մամլիչը, որի կիրառումը հնարավորություն է տալիս վերամշակել պլաստմասե թափոնները և դրանցից ստանալ նոր իրեր։

Экоцентру «Грин Грин» уже 2 года (ФОТО)
Экоцентру «Грин Грин» уже 2 года. Благодаря команде и волонтерам «Грин Грин» в разных частях Еревана было проведено 155 субботников, собрано 170 тонн мусора, 51 тонна сырья отправлена на переработку и вернулась в экономику Армении.
Мэрия Еревана постоянно поддерживает природоохранные инициативы. В рамках одного из таких сотрудничеств организация «Грин Грин» представила пресс для пластиковых крышек, применение которого дает возможность перерабатывать пластиковые отходы и получать из них новые изделия.