Երևան մտնող միջմարզային ճանապարհները նորոգվում են․ Տիգրան Ավինյան
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի հետ միասին ծանոթացել ենք Քանաքեռավանն Արաբկիր վարչական շրջանի հետ կապող «Կորեայի ձոր» կոչվող ճանապարհահատվածի հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքին։ Այս մասին սոցցանցի իր էջերում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Ճանապարհը երկար տարիներ գտնվում էր անմխիթար վիճակում։ Հիմնանորոգումից հետո այն կդառնա այլընտրանք Դավթաշենի կամրջին, ինչը զգալիորեն կբեռնաթափի տվյալ հատվածի երթևեկությունը։
Ծանոթացել ենք նաև Երևան-Աշտարակ մայրուղու Պռոշյանի բնակավայր տանող ճանապարհահատվածի միջին նորոգման աշխատանքների ընթացքին»,- գրել է քաղաքապետը:

Вместе с министром территориального управления и инфраструктур РА Давидом Худатяном мы ознакомились с ходом работ по капитальному ремонту участка дороги, соединяющего Канакераван с административным районом Арабкир, который называется «Корейским ущельем». Об этом на своих страницах в социальных сетях написал мэр Еревана Тигран Авинян.
«Дорога долгие годы находилась в плачевном состоянии. После капитального ремонта она станет альтернативой Давташенскому мосту, что значительно разгрузит движение на данном участке.
Ознакомились также с ходом работ по среднему ремонту участка трассы Ереван–Аштарак, ведущего к населенному пункту Прошян», — написал мэр.