Առաջին հերթին՝ ուշադրություն ենք դարձնում գործող այգիներին․ Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը պատասխանել է քաղաքացիների կողմից տրված հարցերին: Այս անգամ հարց է հնչել, թե ինչո՞ւ է մեծ ուշադրություն դարձվում նոր կառուցվող կամ վերակառուցվող այգիներին և ինչո՞ւ են հին կամ գործող այգիները մատնվում անուշադրության, և որպես օրինակ է բերվել Ավանի ընտանեկան այգին։
«Ուզում եմ շեշտել, որ մենք, առաջին հերթին, ուշադրություն ենք դարձնում արդեն իսկ գործող այգիներին և փորձում ենք այնտեղ իրականացնել ոռոգման, մաքրման, վերակառուցման աշխատանքներ»,- ասել է քաղաքապետը։
Տիգրան Ավինյանը, որպես այդպիսիք, շեշտել է Մերգելյանի, Դավիթ Անհաղթի, Օղակաձև այգիները։
«Ինչ վերաբերում է Ընտանեկան այգուն, ապա հաջորդ տարի պլանավորում ենք աշխատանքներ իրականացնել Ավան վարչական շրջանում և հենց այս այգում»,- եզրափակել է քաղաքապետը։

В первую очередь мы уделяем внимание действующим паркам: Тигран Авинян (ВИДЕО)
Мэр Еревана Тигран Авинян ответил на вопросы, заданные гражданами. На этот раз прозвучал вопрос о том, почему большое внимание уделяется новым или реконструируемым паркам и почему старые или действующие парки остаются без внимания. В качестве примера был приведён семейный парк Аванского района.
«Хочу подчеркнуть, что мы в первую очередь уделяем внимание уже действующим паркам и стараемся проводить там работы по ирригации, уборке и реконструкции», — сказал мэр.
Тигран Авинян отметил в качестве примеров парки Мергеляна, Давида Анхагта и Кольцевой парк.
«Что касается Семейного парка, то в следующем году мы планируем провести работы в административном районе Аван и именно в этом парке», — заверил мэр.