Երևանում բացվել է Ուրուգվայի ազգային հերոս Խոսե Խերվասիո Արտիգասի կիսանդրին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի ավագանու որոշմամբ Ուրուգվայի հրապարակում տեղադրվել է Ուրուգվայի ազգային հերոս Խոսե Խերվասիո Արտիգասի կիսանդրին: Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանն ու Հայաստանում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինին:
Երևանի փոխքաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ կարևոր այս նախաձեռնությունը երկու երկրների ժողովուրդների միջև հաստատված ջերմ բարեկամության ու փոխադարձ հարգանքի ևս մեկ վկայությունն է:
Լևոն Հովհաննիսյանը նաև տեղեկացրել է, որ Երևանի և Ուրուգվայի մայրաքաղաք Մոնտեվիդեոյի միջև քույր քաղաքներ հռչակվելու մասին համաձայնագիրն արդեն պատրաստ է ստորագրման:

Bust of Uruguayan national hero José Gervasio Artigas unveiled in Yerevan (PHOTOS)
By the decision of the Yerevan Council of Elders, a bust of Uruguayan national hero José Gervasio Artigas was installed in Uruguay Square. Yerevan Deputy Mayor Levon Hovhannisyan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Eastern Republic of Uruguay to Armenia Silvana Leska Barolini attended the solemn ceremony.
The Deputy Mayor of Yerevan expressed confidence that this critical initiative is another evidence of the warm friendship and mutual respect established between the peoples of the two countries.
Levon Hovhannisyan also informed that the agreement on declaring Yerevan and the capital of Uruguay, Montevideo, as sister cities is already ready for signing.