Այսօր Տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրն է, սոցցանցի իր էջերում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Տեղական ինքնակառավարումը ժողովրդավարության հիմքն է։ Այնտեղ, որտեղ քաղաքացին իրական մասնակցություն ունի, նրա ձայնը լսվում է, իսկ որոշումները կայացվում են մարդկանց շահից ելնելով, պետությունը դառնում է ավելի կայուն և վստահելի։
Ուժեղ համայնքն այն է, որ գործում է ինքնուրույն։ Համայնքը պետք է ունենա որոշումներ ընդունելու ազատություն և բավարար միջոցներ՝ իր ծրագրերն իրագործելու համար։ Միայն այդ դեպքում է տեղական կառավարումը դառնում իրական ուժ։
Շնորհավորում եմ մեր բոլոր գործընկերներին ու քաղաքացիներին, ովքեր ամեն օր իրենց մասնակցությամբ ու աշխատանքով կառուցում են ուժեղ, ինքնուրույն և ապրելու համար ավելի հարմար համայնքներ»,- գրել է քաղաքապետը։

Local self-government is the foundation of democracy. Tigran Avinyan
Today is the Day of Local Self-Government Bodies, Yerevan Mayor Tigran Avinyan wrote on his social media pages.
“Local self-government is the foundation of democracy. When citizens have real participation, their voices are heard, and decisions are made based on the interests of the people, the state becomes more stable and reliable.
A strong community acts independently. The community must have the freedom to make decisions and sufficient resources to implement its programs. Only in this case does local government become a real force.
I congratulate all our partners and citizens who, with their participation and work, build strong, independent, and more livable communities every day,” the mayor wrote.