«Կասկադ» համալիրի վերակառուցման ծրագիրը մտնում է գործնական փուլ: Օրերս նախագիծը հավանության արժանացավ ՀՀ կառավարության կողմից: Ներդրողի հետ կկնքվեն համապատասխան պայմանագրեր, որոնցով կկարգավորվեն «Կասկադ»-ի նոր հատվածը կառուցելուն և հարակից հողամասերն օտարելուն առնչվող հարաբերությունները: Առաջիկայում կմեկնարկեն կասկադի վերևի հատվածում նախկինում մեկնարկած և անավարտ մնացած շինարարության առկա հիմքերի քանդման աշխատանքները, ինչպես նաև նախագծի կոնցեպտի համաձայնեցման գործընթացը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հետ:
Երևանի համար 74 մսուր-մանկապարտեզի նոր շենքի շինարարությունն ավարտված է: Շինարարությունն արվել է ըստ Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագր: Մանկապարտեզ հաճախող 83 երեխաների համար ապահովվել են հարմարավետ պայմաններ: Շենքն ամբողջությամբ համալրված է հակահրդեհային, արևային ֆոտովոլտային, օդափոխության համակարգերով: Ավարտվել է նաև բակի բարեկարգումը. ծրագիրը ֆինանսավորվել է Երևան համայնքի բյուջեից: Իրականացվել են ոռոգման ցանցի կառուցման, խաղասարքերի, ռետինե հատակների, զրուցատաղավարների տեղադրման, քարե և մետաղական ցանկապատի կառուցման աշխատանքներ:
Երևանում շարունակվում է միջին նորոգման գործընթացը, որը շարունակվում է Էրեբունի վարչական շրջանի Էրեբունի փողոցում և Մալաթիա- Սեբաստիա վարչական շրջանի Անդրանիկի փողոցում:
Ասֆալտապատմանը զուգահեռ ընթանում են նաև դիտահորերն ու հեղեղատարները փոխարինելու և նիշերն ուղղելու աշխատանքները: Մինչ այս պահն ավարտված փողոցներում նորերով են փոխարինվել 221 հին դիտահորերի երկաթբետոնե սալեր, 35 հին դիտահորերի հավաքովի երկաթբետոնե պատի օղակներ, 50 հեղեղատարների հին թուջե ցանցեր, ինչպես նաև ուղղվել են 147 դիտահորերի և 120 հեղեղատարների նիշերը:
Մեծ թափով շարունակվում է Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության նոր մարզադպրոցի շինարարույթունը:
Միջազգային չափանիշներին համապատասխանող կենտրոնում համրամարվետ պայմաններ կապահովվեն շուրջ 300 պատանի և երիտասարդ մարզիկների համար:
«Տորք Անգեղ» արձանի հարակից տարածքում շարունակվում է նոր այգու կառուցումը: Այն ունենալու է խաղահրապարակ, ֆուտբոլի դաշտ, վորքաութ, հեծանվուղի: Անցկացվել են հեղեղատար, կոյուղատար, ջրամատակարարման ու ոռոգման համակարգեր, ինչպես նաև արտաքին լուսավորության նոր համակարգ:

Программа реконструкции комплекса «Каскад» входит в практическую фазу. На днях проект получил одобрение со стороны Правительства Республики Армения. С инвестором будут подписаны соответствующие договоры, которыми будут урегулированы отношения, касающиеся строительства нового участка «Каскада» и отчуждения прилегающих земельных участков. В ближайшее время начнутся работы по сносу существующих оснований ранее начатого и оставшегося незавершённым строительства на верхней части «Каскада», а также процесс согласования концепции проекта с Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.
Строительство нового здания детского сада №74 в Ереване завершено. Строительство осуществлено в рамках программы энергоэффективности города Еревана. Для 83 детей, посещающих детский сад, созданы комфортные условия. Здание полностью оснащено противопожарной системой, солнечными фотоэлектрическими панелями и системой вентиляции. Завершено также благоустройство двора. Программа финансировалась из бюджета общины Ереван. Были выполнены работы по строительству оросительной сети, установке игровых сооружений, резиновых покрытий, беседок, а также каменного и металлического ограждения.
В Ереване продолжается процесс среднего ремонта улиц, который осуществляется на улице Эребуни административного района Эребуни и на улице Андраника административного района Малатия-Себастия.
Параллельно с асфальтированием проводятся работы по замене смотровых колодцев и водоотводных решеток, а также по выравниванию отметок.
На данный момент на завершённых улицах заменены 221 железобетонная плита старых смотровых колодцев, 35 сборных железобетонных кольцевых стен старых колодцев, 50 чугунных решеток старых водоотводов, а также выровнены отметки 147 смотровых колодцев и 120 водоотводов.
С большим размахом продолжается строительство новой спортивной школы гимнастики имени Альберта Азаряна.
В центре, соответствующем международным стандартам, будут обеспечены комфортные условия для около 300 юных спортсменов.
В прилегающей к памятнику «Торк Ангех» территории продолжается строительство нового парка.
Он будет включать детскую игровую площадку, футбольное поле, воркаут-зону и велосипедную дорожку.
Проведены системы водоотведения, канализации, водоснабжения и орошения, а также установлена новая система наружного освещения.