Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ֆրանսիական Իլ դը Ֆրանսի և Երևանի համագործակցությունը շարունակվում է՝ ընդգրկելով երեք հիմնական ուղղություն՝ քաղաքաշինություն, տրանսպորտային համակարգ և թափոնների մշակում։
Ծրագրի արդյունավետ իրագործման նպատակով Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցների համար կազմակերպվում են վերապատրաստման դասընթացներ՝ GIS ուսուցման և աջակցության ծրագրի շրջանակում։
GIS տեխնոլոգիաների կիրառումը հնարավորություն է տալիս քաղաքաշինական մասնագետների թիմին ստանալ եռաչափ ճշգրիտ պատկերներ և կայացնել առավել հիմնավորված որոշումներ՝ հիմնված տվյալների վերլուծության վրա։
Նախաձեռնությունն իրականացվում է Իլ դը Ֆրանս շրջանի աջակցությամբ, որը նպաստում է Երևանի քաղաքապետարանի կառավարման գործընթացներում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանն ու դրանց արդյունավետության բարձրացմանը։

Yerevan and Ile-de-France expand cooperation in three areas (VIDEO)
Yerevan Municipality reports that cooperation between the French Ile-de-France region and Yerevan continues, covering three main areas: urban development, transportation system, and waste management.
To ensure the effective implementation of the project, training courses are being organized for Yerevan Municipality employees at the National University of Architecture and Construction of Armenia, within the framework of the GIS training and support program.
The use of GIS technologies enables the urban development specialist team to obtain accurate three-dimensional images and make more informed decisions based on data analysis.
The initiative is implemented with the support of the Ile-de-France region, which contributes to the introduction of modern technologies in Yerevan Municipality's management processes and their increased efficiency.