Շուրջ 500 երեխաների համար կազմակերպվել են ինտերակտիվ բնույթի թեմատիկ զրույցներ
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության 6 դպրոցներում սովորող շուրջ 500 երեխաների համար կազմակերպվել են «Երեխաների իրավունքների իրազեկվածության» վերաբերյալ ինտերակտիվ բնույթի 12 թեմատիկ զրույցներ:
Նախաձեռնությունն ուղղված է երեխաների շրջանում թվային անվտանգության, արդյունավետ հաղորդակցության, հուզական աջակցության, փոխհարաբերությունների, սեռով պայմանավորված խտրականության, հոգեմեդ նյութերի ազդեցության և վտանգների, վնասակար սովորությունների, բռնության, ներառականության, հաշմանդամության, ռասայական, կրոնական խտրականության, սթրեսի, շանտաժի, աշխատանքային իրավունքների վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացմանը։
Թեմատիկ զրույցները հնարավորություն են տալիս ձևավորել իրավագիտակից քաղաքացիներ, երեխաներին՝ առավել տեղեկացված լինել իրենց իրավունքների ու պարտականությունների մասին։

12 interactive thematic talks on “Children’s Rights Awareness” were organized for about 500 children studying in 6 schools under the jurisdiction of Yerevan Municipality.
The initiative is aimed at raising awareness among children about digital safety, effective communication, emotional support, relationships, gender-based discrimination, the effects and dangers of psychoactive substances, harmful habits, violence, inclusivity, disability, racial and religious discrimination, stress, blackmail, and labor rights.
Thematic talks provide an opportunity to form legally aware citizens, and children to be more informed about their rights and responsibilities.