Digitec2025-ում Երևանի քաղաքապետարանը երկար տարիներ անց ներկայացել էր իր տաղավարով: Տաղավարում ներկայացվում էր քաղաքային կառավարման կենտրոնի մոդելը։
Տաղավարում ցուցադրվեց GIS տարածատեղեկատվական համակարգը, որը ոչ միայն ավտոմատացնում է աշխատանքները, այլև տրամադրում է վերլուծական գործիքներ՝ ավելի ճիշտ և արագ որոշումներ ընդունելու համար:
«Ակտիվ քաղաքացի» հարթակը, որը հնարավորություն է տալիս անմիջապես ձեր գտնվելու վայրից մեզ տեղեկացնել ցանկացած խնդիր՝ ուղարկելով տեքստային հաղորդագրություն, լուսանկար կամ տեսանյութ:
Էլեկտրոնային ծառայությունների «Yes» միասնական հարթակը, որտեղ քաղաքացուն հասանելի են իր պարտքերի, թույլտվությունների և նամակագրության բոլոր տվյալները՝ մեկ տեղում։

Стенд мэрии Еревана на выставке Digitec2025
На выставке Digitec2025 мэрия Еревана после долгого перерыва вновь представила собственный стенд. В нём демонстрировалась модель городского центра управления.
Посетителям представили ГИС — геоинформационную систему, которая не только автоматизирует рабочие процессы, но и предоставляет аналитические инструменты для принятия более точных и оперативных решений.
Также был представлен проект «Активный гражданин», позволяющий жителям напрямую сообщать о любых проблемах в городе — отправив текстовое сообщение, фотографию или видео прямо с места происшествия.
Кроме того, мэрия представила единый электронный портал “Yes”, на котором граждане могут в одном месте получить доступ ко всем своим данным — долгам, разрешениям и переписке с мэрией.