«Էրեբունի-Երևան 2807» -ի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության հերթական նախաձեռնությունը՝ սիրո խոստովանություն էր Երևանին:
«Սիրո նամակ Երևանին», «Իմ Երևանը, իմ արվեստը» և «Իմ աչքերի Երևանը» խորագրերով ծրագրին միացել են երևանյան դպրոցների աշակերտները:
«Սիրո նամակ Երևանին» շարադրությունների մրցույթին մասնակցել են 3-5-րդ դասարանների աշակերտները:
Ներկայացված աշխատանքներից ընտրվել են 10 լավագույնները:
«Իմ Երևանը, իմ արվեստը» մրցույթին իրենց արվեստի գործերն են ներկայացրել 11-14 տարեկան երեխաները, որոնցից ընտրվել են լավագույն 10-ը:
«Իմ աչքերի Երևանը» մրցույթին էլ մասնակցել են 13-15 տարեկան երեխաները, ովքեր ներկայացրել են տեսաֆիլմեր և ընտրվել են 5 լավագույնները:
Աշխատանքները ցուցադրվել են Երևանի քաղաքապետարանում:
Առավելագույն միավորներ հավաքած երեխաները հյուրընկալվել էին Երևանի քաղաքապետարանում:
Շնորհավորելով քաղաքի տոնի առթիվ՝ Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը, Երևանի ավագանու անդամներ Արևիկ Բլեջյանցը, Քրիստինե Վարդանյանն ու Երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության պետի ժ/պ Գևորգ Ղարիբյանը երեխաներին խրախուսական նվերներ են հանձնել:
Այցի ընթացքում ծրագրի մասնակիցները Երևանի պատմության թանգարանում ծանոթացել են նաև Երևանի պատմությանը:

Children were given encouraging gifts on the occasion of the city's holiday (PHOTOS)
Within the framework of "Erebuni-Yerevan 2807", the next initiative of the Department of Children and Social Protection of the Yerevan Municipality Staff was a confession of love for Yerevan.
Students from Yerevan schools joined the program titled "Love Letter to Yerevan", "My Yerevan, My Art", and "Yerevan of My Eyes".
Students of grades 3-5 participated in the "Love Letter to Yerevan" essay competition.
The 10 best works were selected from the submitted works.
Children aged 11-14 presented their works of art to the "My Yerevan, My Art" competition, from which the best 10 were selected.
Children aged 13-15 also participated in the "Yerevan of My Eyes" competition, presenting video films, and the five best were selected.
The works were exhibited at the Yerevan Municipality.
The children who scored the most points were hosted at the Yerevan Municipality.
Congratulating the children on the occasion of the city's holiday, Yerevan Deputy Mayor Sargis Madatyan, Yerevan Council of Elders members Arevik Bledjiants, Kristine Vardanyan, and Head of the Department of Children and Social Protection Gevorg Gharibyan presented the children with encouraging gifts.
During the visit, the program participants also got acquainted with the history of Yerevan at the Yerevan History Museum.