Երևանի քաղաքապետարանց հայտնում են, որ մնաց մի քանի օր Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության կողմից «Էրեբունի-Երևան-2807» տոնակատարությունների շրջանակներում հայտարարված մրցույթին.
«3-5-րդ դասարանների աշակերտների համար — «Սիրո նամակ Երևանին» շարադրությունների մրցույթ։ Շարադրությունները պետք է ներկայացնել դպրոցներում, որոնք կհավաքագրվեն և կներկայացվեն Երևանի քաղաքապետարան։
11-14 տարեկանների համար — «Իմ Երևանը, իմ արվեստը» խորագրով մրցույթ։ Աշխատանքները պետք է ուղարկել children.social@yerevan.am էլ. փոստին:
13-15 տարեկանների համար — «Երևանն իմ աչքերով» մրցույթ։ Երեխաները կարող են ներկայացնել Երևանի մասին մինչև 5 րոպե տևողությամբ ցանկացած ժանրի տեսաֆիլմ՝ ուղարկելով children.social@yerevan.am էլ. փոստին:
Յուրաքանչյուր միջոցառման շրջանակներում հանձնաժողովի կողմից կընտրվեն 10 լավագույն աշխատանքները, որոնք կցուցադրվեն Երևանի քաղաքապետարանում։ Իսկ այդ աշխատանքների հեղինակ երեխաները կհյուրընկալվեն Երևանի քաղաքապետի կողմից։

Yerevan Municipality informs that there are only a few days left for the competition announced by the Department of Children and Social Protection of the Yerevan Municipality within the framework of the "Erebuni-Yerevan-2807" celebrations.
"For students of grades 3-5 — 'Love Letter to Yerevan' essay competition. Essays must be submitted to schools, which will be collected and submitted to the Yerevan Municipality.
For 11-14 year olds — "My Yerevan, My Art" competition. Works must be sent to children.social@yerevan.am. E-mail.
For 13-15 year olds — "Yerevan Through My Eyes" competition. Children can submit a video about Yerevan of any genre up to 5 minutes long by sending it to children.social@yerevan.am.
Within the framework of each event, the committee will select the 10 best works, which will be exhibited at the Yerevan Municipality. And the children who created these works will be hosted by the Mayor of Yerevan.