Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ այս տարվա կարևորագույն տեխնոլոգիական իրադարձությունն այս տարի կանցկացվի երեք օր, երեք գիշեր ձևաչափով, «Գիշեր-ցերեկ ԴիջիԹեք» սկզբունքով՝ հոկտեմբերի 10-12-ը։
Տեխնոլոգիաների զարգացումը Երևանի քաղաքապետարանի համար առաջնահերթություն է ու ռազմավարական ուղղություն և այս տարի համայնքն առաջին անգամ ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել այս խոշոր նախաձեռնությանը:
Այս տարի, ի դեպ, Երևանի քաղաքապետարանն ունենալու է նաև «Երևան» տաղավարը, որտեղ կներկայացվեն մեր քաղաքում կիրառվող տեխնոլոգիական և խելացի լուծումները։
Միջոցառմանը նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստ է շարունակելու համագործակցությունը թե՛ ոլորտի մասնագետների և թե՛ միջազգային կազմակերպությունների հետ՝ նպաստելով նորարար միջավայրի ամրապնդմանը։

Yerevan Municipality reports that this year's most important technological event will be held in a three-day, three-night format, following the "Day-Night DigiTech" principle, from October 10 to 12.
The development of technologies is a priority and strategic direction for Yerevan Municipality, and this year, the community has provided financial support to this major initiative for the first time.
This year, by the way, Yerevan Municipality will also have the "Yerevan" pavilion, where technological and innovative solutions used in our city will be presented.
During a press conference dedicated to the event, Yerevan Deputy Mayor Levon Hovhannisyan noted that the Yerevan Municipality is ready to continue cooperating with both specialists in the field and international organizations, thereby contributing to the strengthening of the innovative environment.