Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ այս տարվա կարևորագույն տեխնոլոգիական իրադարձությունն այս տարի կանցկացվի երեք օր, երեք գիշեր ձևաչափով, «Գիշեր-ցերեկ ԴիջիԹեք» սկզբունքով՝ հոկտեմբերի 10-12-ը։
Տեխնոլոգիաների զարգացումը Երևանի քաղաքապետարանի համար առաջնահերթություն է ու ռազմավարական ուղղություն և այս տարի համայնքն առաջին անգամ ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել այս խոշոր նախաձեռնությանը:
Այս տարի, ի դեպ, Երևանի քաղաքապետարանն ունենալու է նաև «Երևան» տաղավարը, որտեղ կներկայացվեն մեր քաղաքում կիրառվող տեխնոլոգիական և խելացի լուծումները։
Միջոցառմանը նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստ է շարունակելու համագործակցությունը թե՛ ոլորտի մասնագետների և թե՛ միջազգային կազմակերպությունների հետ՝ նպաստելով նորարար միջավայրի ամրապնդմանը։

Ереванская мэрия сообщила, что главное технологическое событие года — DigiTec 2025 — состоится 10–12 октября в необычном формате «три дня и три ночи», под девизом «ДиджиТек день и ночь».
Развитие технологий мэрия Еревана считает стратегическим направлением и в этом году впервые оказала финансовую поддержку мероприятию. Кроме того, у мэрии будет собственный павильон «Ереван», где представят умные решения и технологические проекты, внедряемые в столице.
На пресс-конференции, посвящённой событию, заммэра Левон Ованнисян подчеркнул, что городские власти намерены продолжить сотрудничество как с профессионалами отрасли, так и с международными организациями, чтобы укреплять инновационную среду в Ереване.