Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը մասնակցել է «Ապագայի ճանապարհ. ներքին զբոսաշրջության ինովացիաներն ու համայնքային ներուժը» համաժողովին: Այն մեկ հարկի տակ էր հավաքել պետական ու մասնավոր ոլորտի ներկայացուցիչներին ու զբոսաշրջության ոլորտի պատասխանատուներին: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Պանելային քննարկումների ընթացքում Լևոն Հովհաննիսյանը մասնակիցներին է ներկայացրել Երևանի զբոսաշրջային ներուժը, զարգացման ծրագրերն ու մշակութային այն միջոցառումները, որոնք դարձել են սիրված և սպասված ոչ միայն երևանցիների, այլև մայրաքաղաքի հյուրերի կողմից։
«Երևանը ոչ միայն պատմական ու մշակութային կենտրոն է, այլև ժամանակակից զբոսաշրջային ուղղություն, որը շարունակաբար զարգանում է նորարարական մոտեցումներով։ Մեր նպատակն է ստեղծել այնպիսի միջավայր, որտեղ զբոսաշրջիկները կզգան Երևանի ջերմ ընդունելությունն ու կբացահայտեն հազարամյակների պատմությունը»,- նշել է Երևանի փոխքաղաքապետը:

Conference dedicated to the tourism potential of Yerevan and the regions of Armenia
Yerevan Deputy Mayor Levon Hovhannisyan participated in the conference “The Road to the Future: Domestic Tourism Innovations and Community Potential”. It brought together representatives from the state and private sectors, as well as tourism sector officials, under one roof. The Yerevan Municipality reports this.
During the panel discussions, Levon Hovhannisyan presented to the participants Yerevan’s tourism potential, development programs, and cultural events that have become beloved and awaited not only by Yerevan residents but also by guests of the capital.
“Yerevan is not only a historical and cultural center, but also a modern tourist destination that is continuously developing with innovative approaches. Our goal is to create an environment where tourists will feel the warm welcome of Yerevan and discover the history of the millennia,” noted the Deputy Mayor of Yerevan.