Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը «Էրեբունի-Երևան-2807» տոնակատարությունների շրջանակներում հայտարարում է մի շարք միջոցառումներ երեխաների մասնակցությամբ․
3-5-րդ դասարանների աշակերտների համար — «Սիրո նամակ Երևանին» շարադրությունների մրցույթ։ Շարադրությունները պետք է ներկայացնել դպրոցներում, որոնք կհավաքագրվեն և կներկայացվեն Երևանի քաղաքապետարան։
11-14 տարեկանների համար — «Իմ Երևանը, իմ արվեստը» խորագրով մրցույթ։ Աշխատանքները պետք է ուղարկել՝ ներբեռնելով հետևյալ հղմամբ՝ https://shorturl.at/Mkerh կամ ուղարկել children.social@yerevan.am էլ. փոստին:
13-15 տարեկանների համար — «Երևանն իմ աչքերով» մրցույթ։ Երեխաները կարող են ներկայացնել Երևանի մասին մինչև 5 րոպե տևողությամբ ցանկացած ժանրի տեսաֆիլմ՝ ներբեռնելով հետևյալ հղմամբ՝ https://shorturl.at/Mkerh կամ ուղարկել children.social@yerevan.am էլ. փոստին:
Յուրաքանչյուր միջոցառման շրջանակներում հանձնաժողովի կողմից կընտրվեն 10 լավագույն աշխատանքները, որոնք կցուցադրվեն Երևանի քաղաքապետարանում։ Իսկ այդ աշխատանքների հեղինակ երեխաները կհյուրընկալվեն Երևանի քաղաքապետի կողմից։

Yerevan Municipality announces children's competitions within the framework of "Erebuni-Yerevan 2807"
The Department of Children and Social Protection of the Yerevan Municipality Staff announces several events with the participation of children within the framework of the “Erebuni-Yerevan-2807” celebrations:
For students in grades 3-5 — “Love Letter to Yerevan” essay competition. Essays must be submitted to schools, which will be collected and submitted to the Yerevan Municipality.
For 11-14 year olds — “My Yerevan, My Art” contest. Works must be submitted by downloading them via the following link: https://shorturl.at/Mkerh or by sending them to children.social@yerevan.am.
For 13-15 year olds — “Yerevan Through My Eyes” contest. Children can submit a video about Yerevan of any genre, up to 5 minutes long, by downloading it via the following link: https://shorturl.at/Mkerh or by sending it to children.social@yerevan.am.
Within the framework of each event, the committee will select the 10 best works, which will be exhibited at the Yerevan Municipality. And the children who created these works will be hosted by the Mayor of Yerevan.