Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է Փարիզի քաղաքապետի տեղակալ Պիեռ Ռաբադանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Երևան-Փարիզ համագործակցության ծրագրերին ու նախանշել առաջիկա անելիքները: Մասնավորապես, կարևորվել են 2027թ․ Երևանում կայանալիք Ֆրանկաֆոն խաղերի կազմակերպման և անցկացման նախապատրաստական աշխատանքները։
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը նկատել է, որ Ֆրանկաֆոն խաղերը կունենան մեծ նշանակություն ոչ միայն մարզական կյանքի աշխուժացման, այլև Երևանի միջազգային հեղինակությունը մեծացնելու, ինչպես նաև երկու մայրաքաղաքների միջև մշակութային և կրթական կապերն ամրապնդելու գործում։

Armen Pambukhchyan, the first deputy of the mayor of Yerevan in the French capital, met with the deputy mayor of Paris, Pierre Rabadan. This is reported by the Yerevan mayor's office.
During the meeting, the parties referred to the Yerevan-Paris cooperation plans and outlined upcoming activities: In particular, the preparations for the organization and holding of the Francophone Games to be held in Yerevan in 2027 were highlighted.
Armen Pambaukhchyan, the first deputy mayor of Yerevan, noted that the Francophone Games will be of great importance not only in stimulating sports life, but also in increasing Yerevan's international reputation, as well as in strengthening cultural and educational ties between the two capitals.