Համայնքների միության վարչության նախագահ, Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը սոցցանցի իր էջում գրել է.
«Խստորեն դատապարտում ենք Փարաքար խոշորացված համայնքի Մերձավան բնակավայրում կատարված զարհուրելի զինված հարձակումը, որի հետևանքով սպանվել են համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանը և նրա ընկերը։ Մեր խորը ցավակցությունն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին, հարազատներին և Փարաքար համայնքի ողջ բնակչությանը։
Վիրավորում ստացած անձին մաղթում ենք շուտափույթ և լիարժեք ապաքինում։
Համայնքների միությունը կոչ է անում Հայաստանի իրավապահ մարմիններին արագ և ամբողջական քննություն իրականացնել` հանցագործության կազմակերպիչներին և կատարողներին ամենախիստ պատասխանատվության ենթարկելու համար։
Համայնքների միությունը վերահաստատում է իր լիակատար աջակցությունը բոլոր համայնքապետերին և բնակիչներին՝ ընդգծելով, որ որևէ բռնություն կամ ահաբեկում անընդունելի է և պետք է արժանանա իրավական համարժեք արձագանքի»։

Любое насилие или террор недопустимы — Союз общин Армении
Председатель Союза общин Армении, мэр Еревана Тигран Авинян на своей странице в соцсети осудил вооружённое нападение в селе Мердзаван Паракарской укрупнённой общины, в результате которого погибли глава общины Володя Григорян и его друг.
«Мы решительно осуждаем это ужасное вооружённое нападение. Выражаем глубокие соболезнования семьям и близким погибших, а также всем жителям общины Паракар. Желаем скорейшего и полного выздоровления пострадавшим», — написал Авинян.
Союз общин призвал правоохранительные органы Армении оперативно и всесторонне расследовать преступление, чтобы организаторы и исполнители понесли самое строгое наказание.
Организация также подтвердила полную поддержку всем главам общин и их жителям, подчеркнув, что любое проявление насилия или терроризма недопустимо и должно получать адекватный правовой ответ.