Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը սոցցանդի իր էջում գրել է.
««Երևան» երիտասարդական նվագախումբը մեր մշակութային կյանքի առանցքային նախաձեռնություններից է, որը հիմնադրվել է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից և մշտապես վայելում է նրա լիակատար աջակցությունը։
Նվագախմբի հիմնադրման և ձևավորման գործընթացում կարևորագույն դերակատարություն է ունեցել մաեստրո Էդուարդ Թոփչյանը։ Այսօր նվագախումբը շարունակում է զարգանալ և միջազգային բեմերում ներկայացնել Երևանի մշակութային արժեքները։
Մաեստրո Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ նվագախումբը մեծ հաջողությամբ ներկայացրել է Հայաստանը և Երևանը Բեռլինի «Կոնցերտհաուս» համերգասրահում՝ «Երիտասարդ եվրոպական դասականներ» փառատոնի շրջանակում։ Այսօր էլ մեր շնորհալի երիտասարդ երաժիշտները հանդես եկան Թբիլիսիում՝ Հայաստանի անկախության տարեդարձին նվիրված տոնական համերգով։

"Yerevan" Youth Orchestra enjoys the full support of the Municipality. Tigran Avinyan (PHOTOS)
“The Yerevan Youth Orchestra is one of the key initiatives of our cultural life, which was founded by the Yerevan Municipality and always enjoys its full support.
Maestro Eduard Topchyan played a pivotal role in the orchestra's founding and formation. Today, the orchestra continues to develop and present Yerevan’s cultural values ​​on international stages.
Under the leadership of Maestro Sergey Smbatyan, the orchestra successfully represented Armenia and Yerevan at the Berlin “Konzerthaus” concert hall within the framework of the “Young European Classics” festival. Today, our gifted young musicians performed in Tbilisi with a festive concert dedicated to Armenia’s independence anniversary.