Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Վրաստանի կառավարությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների բարիդրացիական հարաբերությունները, ինչպես նաև՝ Թբիլիսիի ու Երևանի միջև տարբեր ոլորտներում հաջող համագործակցությունը։
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ սոցցանցի իր էջում տեղեկացրել է. «Թբիլիսի աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպում ունեցա Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձել ենք երկու երկրների բարեկամական հարաբերություններին, ինչպես նաև Երևանի և Թբիլիսիի միջև տարբեր ոլորտներում ձևավորված արդյունավետ համագործակցությանը։
Մենք կարևորում ենք Վրաստանի հետ գործընկերության շարունակական զարգացումը և պատրաստ ենք համատեղ նոր նախաձեռնությունների»։

Tigran Avinyan met with the Prime Minister of Georgia
The Georgian government reports that during the meeting, the good-neighborly relations of the two countries were discussed, as well as the successful cooperation between Tbilisi and Yerevan in various fields.
Mayor Tigran Avinyan also reported on his social media page: “Within the framework of my working visit to Tbilisi, I had a meeting with Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze.
During the meeting, we discussed the friendly relations between the two countries, as well as the practical cooperation established between Yerevan and Tbilisi in various fields.
We attach importance to the continuous development of the partnership with Georgia and are ready for new joint initiatives.”