Երևանի գործընկեր քաղաք Թբիլիսի աշխատանքային այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է գործընկերոջ՝ քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հետ։
«Մեր ժողովուրդներին կապող դարավոր բարեկամությունն ու հարևանությունն այսօր վերածվել են նաև արդյունավետ համագործակցության մեր երկու մայրաքաղաքների միջև։ Երևանը մեծապես կարևորում է Թբիլիսիի հետ հարաբերությունների զարգացումը։ Հանդիպման ընթացքում քննարկեցինք այն ուղղությունները, որոնք կարող են դառնալ փոխշահավետ և արդյունավետ գործընկերության հիմք՝ նպաստելով մեր քաղաքների զարգացմանը և մեր քաղաքացիների կյանքի որակի բարձրացմանը։
Այցի շրջանակում առանձնահատուկ իրադարձություն է նաև այն, որ այսօր Թբիլիսիի Ռուսթավելիի անվան պետական թատրոնում ելույթ կունենա «Երևան» երիտասարդական նվագախումբը՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տարեդարձին»,- գրել է Երևանի քաղաքապետը։

Within the framework of his working visit to Yerevan’s partner city, Tbilisi, Yerevan Mayor Tigran Avinyan met with his counterpart, Mayor Kakha Kaladze.
“The centuries-old friendship and neighborliness that bind our peoples have today also turned into practical cooperation between our two capitals. Yerevan attaches great importance to the development of relations with Tbilisi. During the meeting, we discussed the directions that can become the basis for a mutually beneficial and effective partnership, contributing to the development of our cities and improving the quality of life of our citizens.
A special event within the framework of the visit is that today the “Yerevan” Youth Orchestra will perform at the Rustaveli State Theater in Tbilisi, dedicated to the anniversary of Armenia’s independence,” the Yerevan Mayor wrote.