Քաղաքապետը հանձնարարել է ուղեվարձը չվճարելու տուգանքի ընթացակարգ ունենալ
Ուղեվարձը չվճարելու համար տուգանցել է 354 քաղաքացի. զեկուցվել է քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում։
Նրանցից 227-ը երթևեկել են առանց տոմս, 48-ը՝ այլ անձի՝ արտոնություն ունեցող քարտերից են օգտվել և 79 քաղաքացի վճարումը կատարել է ծառայության աշխատակիցների ստուգայց հորդորումներից անմիջապես հետո։
Բեկանվել է 5 տուգանք։
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է ունենալ բողոքարկման որոշակի ընթացակարգ, որ մինչ դատարան դիմելը, քաղաքացին դիմի քաղաքապետարան. «Մինչ դատարան գնալը պետք է քաղաքապետարանում ունենանք որոշակի ընթացակարգ, կնայենք կոնկրետ գործը, կհասկանանք բոլոր մանրամասները, եթե պետք լինի՝ կբեկանենք։ Այսինքն՝ քաղաքացին պետք է ունենա հնարավորություն՝ տուգանքը բողոքարկելու հենց մեզ մոտ»,- ասել է քաղաքապետը։

За неоплату проезда оштрафованы 354 гражданина, было доложено на оперативном совещании в мэрии.
Из них 227 ехали без билета, 48 воспользовались льготными картами, принадлежащими другим лицам, а 79 граждан оплатили проезд сразу после призыва сотрудников службы контроля.
5 штрафов были отменены.
Мэр Тигран Авинян поручил разработать определённый порядок обжалования, чтобы до обращения в суд гражданин мог обратиться в мэрию: «До суда у нас должна быть процедура в мэрии — мы рассмотрим конкретное дело, разберём все детали и, если потребуется, отменим. То есть у гражданина должна быть возможность обжаловать штраф прямо у нас», — сказал мэр.