Քաղաքապետարանի GIS համակարգը ստացել է SAG հեղինակավոր մրցանակը
Հուլիսի 14-18-ն ԱՄՆ Սան Դիեգո քաղաքում կայացած համաշխարհային ամենահեղինակավոր GIS օգտատերերի կոնֆերանսի շրջանակում, որին մասնակցում էին շուրջ 20.000 մարդ, ներկայացվել է նաև Երևանի քաղաքապետարանում շուրջ մեկ տարի առաջ սկիզբ առած և ներդրված միասնական GIS համակարգը:
Մրցանակաբաշխության համար ներկայացված շուրջ 100.000 նախագծերից Երևանի քաղաքապետարանի GIS նախագիծը ընտրվել է միջազգային 78 լավագույն նախագծերի շարքում և այս ոլորտում առաջատար համարվող ESRI ընկերության հիմնադիր Ջեկ Դնեջերմոնդի կողմից ստացել SAG (Special Achivment in GIS) հեղինակավոր մրցանակը:

The Municipality's GIS system received the prestigious SAG award
Within the framework of the world's most prestigious GIS users' conference, held in San Diego, USA, from July 14-18, and attended by approximately 20,000 people, the unified GIS system launched and implemented in Yerevan Municipality about a year ago was also presented.
Out of about 100,000 projects submitted for the award ceremony, the Yerevan Municipality GIS project was selected among the 78 best international projects and received the prestigious SAG (Special Achievement in GIS) award from Jack Dangermond, founder of ESRI, a leading company in this field.