Բասկետբոլը Երևանում աճող ու խոստումնալից մարզաձև է․ Ավինյան (լուսանկարներ)
««Երևանի քաղաքապետի գավաթ» անվամբ անցկացվող միջազգային առաջնությունները ոչ միայն զարգացնում են սպորտային միջավայրը մեր քաղաքում, այլև խթանում են միջազգային համագործակցությունն ու մարզական ընկերությունը տարբեր երկրներից ժամանած թիմերի միջև։
Բասկետբոլը Երևանում աճող ու խոստումնալից մարզաձև է, և մենք նպատակ ունենք այն զարգացնել՝ ստեղծելով նոր ենթակառուցվածքներ, կազմակերպելով մրցաշարեր և խթանելով մարզական կրթությունը։
Երևանը նպատակ ունի կայանալ որպես մարզական կյանքի առաջատար կենտրոն՝ զարգացնելով ենթակառուցվածքները և խթանելով սպորտը համայնքային մակարդակում»։

Баскетбол в Ереване — развивающийся перспективный вид спорта, — Авинян (фото)
«Международные чемпионаты под названием «Кубок мэра Еревана» не только развивают спортивную среду в нашем городе, но и способствуют международному сотрудничеству и спортивной дружбе между командами из разных стран.
Баскетбол в Ереване — развивающийся и перспективный вид спорта, и мы ставим цель его развивать, создавая новую инфраструктуру, организуя турниры и поддерживая спортивное образование.
Ереван стремится стать ведущим центром спортивной жизни, развивая инфраструктуру и продвигая спорт на уровне сообществ».