Լրատվամիջոցը պարտավոր է հրապարակավ ներողություն խնդրել Երևանի քաղաքապետից. Կոստանյան
Նշեմ, որ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը դատական հայց էր ներկայացրել նշված լրատվամիջոցի դեմ՝ հրապարակված նյութում զրպարտություն պարունակող տեղեկատվություն տարածելու համար։
Տեղեկացնում եմ, որ դատարանի որոշմամբ, լրատվամիջոցը պարտավոր է իր կայքի միջոցով հրապարակավ ներողություն խնդրել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանից՝ վերջինիս վերաբերյալ զրպարտություն պարունակող տեղեկատվություն հրապարակելու, տարածելու և նրա գործարար համբավն արատավորելու համար։ Բացի այդ, լրատվամիջոցը պարտավորվում է փոխհատուցում վճարել զրպարտության և վիրավորանքի համար։
Փոխհատուցված գումարը Երևանի քաղաքապետը կուղղի ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողներից մեկի վարձի վճարմանը»։

Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян написал на своей странице в социальной сети:
«Oragir.News опубликовал клеветнический материал о мэре Еревана Тигране Авиняне. Отмечу, что мэр Еревана Тигран Авинян подал судебный иск против указанного СМИ за распространение клеветнической информации в опубликованном материале.
Информирую, что по решению суда СМИ обязано публично извиниться перед мэром Еревана Тиграном Авиняном через свой сайт за публикацию и распространение клеветнической информации, порочащей его деловую репутацию. Кроме того, СМИ обязано выплатить компенсацию за клевету и оскорбление.
Сумма компенсации будет направлена мэром Еревана на оплату обучения одного из студентов факультета журналистики ЕГУ».