«Ռենկո»-ն ստանձնել է Անգլիական այգու վերակառուցումը
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է իտալական «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի գլխավորած պատվիրակությանը: Կողմերը քննարկել են համատեղ ծրագրերի ընթացքն ու երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր: Երևանում մեկնարկող քաղաքաշինական խոշոր ծրագրին զուգահեռ՝ «Ռենկո»-ն ստանձնել է նաև Անգլիական այգու վերակառուցումը:
Քաղաքային զարգացման համատեքստում կարևորելով ներդրումային ծրագրերի նշանակությունը՝ քաղաքապետ Ավինյանը նշել է, որ համատեղ իրականացված ծրագրերը լավ հիմք են նոր նախագծերի համար, և համոզմունք է հայտնել, որ դրանք ևս հաջողելու են:
«Քաղաքի զարգացման համար ներդրումային ծրագրերը չափազանց կարևոր են, քանի որ դրանք կարող են զգալիորեն բարելավել ինչպես քաղաքային ենթակառուցվածքները, այնպես էլ բնակիչների կյանքի որակը։ Անգլիական այգին առանցքային նշանակություն ունի Երևանի համար, և այս նախագծի կյանքի կոչման հարցում մենք ունենք սեփականության զգացում»,- նշել է Տիգրան Ավինյանն ու ընդգծել, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում կանգնած է կարևոր այս նախագծի կողքին:
Շնորհակալություն հայտնելով մշտական աջակցության ու պատրաստակամության համար՝ «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենն իր հերթին նշել է, որ իրենց համար ևս մեծ պատասխանատվություն է Երևանում կարևոր նախագծերի իրականացումը:
«Մենք մեծ հավատ ունենք Հայաստանի, Երևանի նկատմամբ, ինչն էլ հիմք է շարունակական ներդրումների»,- նշել է Ջովաննի Ռուբինին:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял делегацию во главе с генеральным директором итальянской компании «Ренко» Джованни Рубини. Стороны обсудили ход совместных программ и ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Параллельно с крупным градостроительным проектом, стартующим в Ереване, «Ренко» также взяла на себя реконструкцию Английского парка.
Подчеркивая важность инвестиционных программ в контексте городского развития, мэр Авинян отметил, что совместно реализованные проекты создают хорошую основу для новых инициатив, и выразил уверенность в их успехе.
«Инвестиционные программы чрезвычайно важны для развития города, поскольку они могут значительно улучшить как городскую инфраструктуру, так и качество жизни жителей. Английский парк имеет ключевое значение для Еревана, и в реализации этого проекта мы чувствуем ответственность», — отметил Тигран Авинян, подчеркнув, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий поддерживает этот важный проект.
Выразив благодарность за постоянную поддержку и готовность к сотрудничеству, генеральный директор компании «Ренко» в свою очередь отметил, что реализация важных проектов в Ереване является для них большой ответственностью.
«Мы очень верим в Армению, в Ереван, что и является основой для продолжения инвестиций», — сказал Джованни Рубини.