Նոր Նորքում կառուցվել է կասկադային համալիր
Նոր Նորք վարչական շրջանի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու և Դավիթ Բեկի փողոցի միջնամասում կառուցվել է կասկադային համալիր: Ծրագրի շրջանակում հանգստի գոտում կառուցվել է նաև խաղահրապարակ՝ երեխաների համար, շատրվանային համալիր, ինչպես նաև առանձնացվել է շների համար նախատեսված տարածք: Այգում անցկացվել է նոր ոռոգման համակարգ և արտաքին լուսավորության ցանց:
Արցախի փողոցի 4-րդ նրբանցքի 10-րդ հանրակացարանային, 10/1 և սպորտդահլիճի 4-րդ կարգի վթարայնության շենքերում ապրող շուրջ 60 ընտանիք վերաբնակեցվել է՝ բնակարանների գնման վկայագրեր տրամադրելու և առկա բնակարանային ֆոնդից բնակարաններ տրամադրելու միջոցով:
Երևանի քաղաքապետարանի կողմից պատվիրված և պատրաստ են արդեն մայրաքաղաքի 51 հասցեներում հեղեղատար համակարգի կառուցման ու վերակառուցման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերը:
Եթե Երևանի քաղաքապետարանի և «Վեոլիա Ջուր» ընկերության համատեղ ծրագրով 2020-2022թթ. մայրաքաղաքում կառուցվել և վերակառուցվել է ընդամենը 13 կմ կոյուղագիծ, ապա միայն 2024թ. այդ ծավալը կազմել է 15 կմ: Համայնքային բյուջեից տրամադրված միջոցներն աննախադեպ են եղել. այն կազմել է 2.8 մլրդ դրամ: Երբևէ նման ներդրում համայնքի բյուջեից չի եղել՝ քաղաքի բնակիչների կենսաապահովման համար:

В Нор Норке построен каскадный комплекс
В административном районе Нор Норк, между церковью Сурб Саргис и улицей Давида Бека, построен каскадный комплекс. В рамках проекта в зоне отдыха создана детская игровая площадка, фонтанный комплекс, а также выделена территория для выгула собак. В парке проложена новая система орошения и сеть наружного освещения.
Около 60 семей, проживавших в аварийных зданиях 4-й категории (общежитие по 4-му переулку улицы Арцаха, дом 10, здание 10/1 и спортивный зал), были переселены путём предоставления сертификатов на покупку жилья и выделения квартир из существующего жилищного фонда.
По заказу мэрии Еревана подготовлены проектно-сметные документы для строительства и реконструкции ливневой канализации по 51 адресу в столице.
Если в 2020–2022 годах в рамках совместной программы мэрии Еревана и компании «Веолия Джур» в столице было построено и реконструировано всего 13 км канализационных сетей, то только в 2024 году этот объём составил 15 км. Средства, выделенные из муниципального бюджета, были беспрецедентными — 2,8 млрд драмов. Никогда ранее из бюджета общины не выделялись такие инвестиции для обеспечения жизнедеятельности жителей города.