«Երևանը պատրաստ է աջակցել Փարաքարի համայնքին տարբեր ծրագրերում». քաղաքապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այսօր հանդիպեցի Փարաքար համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Լյուդվիգ Գյուլնազարյանի հետ՝ քննարկելու համայնքային զարգացման մի շարք հարցեր։
«Խոսեցինք Երևանում իրականացվող ծրագրերից, որոնք ուղղված են քաղաքային միջավայրի բարելավմանը և որակյալ ծառայությունների ապահովմանը։ Փարաքարում նույնպես վերջին տարիներին կարևորվում են ենթակառուցվածքների զարգացումը, դպրոցների ու մարզադպրոցների կառուցումը, ճանապարհների նորոգումն ու բակերի բարեկարգումը։
Քննարկեցինք համագործակցության հնարավորությունները․
Երևանը պատրաստ է աջակցել Փարաքարի համայնքին տարբեր ծրագրերում, մասնավորապես՝ կանաչապատման ոլորտում:
Պատրաստ ենք տրամադրել արժեքավոր ու հասուն ծառատեսակներ, ինչպես նաև մասնագիտական օգնություն՝ համայնքում կանաչ տարածքների ընդլայնման համար»,-տեսանյութին կից գրել է քաղաքապետը։

Мэр Еревана Тигран Авинян сегодня встретился с исполняющим обязанности главы общины Паракар Людвигом Гульназаряном, чтобы обсудить ряд вопросов, связанных с развитием общины.
«Мы говорили о реализуемых в Ереване программах, направленных на улучшение городской среды и предоставление качественных услуг. В Паракаре в последние годы приоритетное внимание также уделялось развитию инфраструктуры, строительству школ и спортивных школ, ремонту дорог и благоустройству дворов.
Мы обсудили возможности сотрудничества. Ереван готов оказать поддержку общине Паракар в различных программах, в частности, в сфере озеленения. «Мы готовы предоставить ценные и взрослые виды деревьев, а также профессиональную помощь для расширения зеленых зон в сообществе», — написал мэр в подписи к видео.