«Երևանը կարդում է»․ մեկնարկը տրված է
Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում մեկնարկել է «Երևանը կարդում է» գրական-երաժշտական միջոցառումը։ Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Մարտի 2-ին գրքի տոնին կավելանա նաև երաժշտությունը․ ձեր սիրելի խմբերը ելույթ կունենան բացօթյա համերգի շրջանակում․
13:30 – Սոնա Գյուլխասյան - Ռաֆայել Պետրոսյան «Ջազ քնեքշն»
15:30 – «Լավ էլի»
18:00 – «Նեմրա»
Միջոցառման ընթացքում կլինեն նաև պանելային քննարկումներ, ընթերցանության անկյուն, որտեղ ժամանակակից ու դասական հեղինակների ստեղծագործություններ կկարդան հայտնի դերասաններ,
խամաճիկների թատրոն, հեքիաթների ընթերցանության անկյուն, վարպետաց դասեր և ինտերակտիվ խաղեր փոքրիկների համար։
«Սիրով սպասում ենք բոլորիդ՝ ապրելու Երևանի գրական ու երաժշտական տոնը միասին»,- հայտնում են քաղաքապետարանից։

"Yerevan is Reading." The start has been given
The literary and musical event “Yerevan Reads” has launched at Charles Aznavour Square, according to Yerevan Municipality.
On March 2, music will also be added to the Book Festival. Your favorite bands will perform in an open-air concert.
13:30 – Sona Gyulkhasyan - Rafael Petrosyan “Jazz Connection”
15:30 – “Goodbye”
18:00 – “Nemra”
The event will also feature panel discussions, a reading corner where famous actors will read works by contemporary and classical authors,
a puppet theater, a fairy tale reading corner, master classes, and interactive games for children.
“We look forward to seeing you all together to experience Yerevan’s literary and musical festival,” the Municipality reports.