Ավտոբուսի վարորդը ենթարկվել է բռնության
97 համարի ավտոբուսի վարորդի կողմից ուղևորներին վճարում կատարելու հորդորից հետո երեք ուղևորի և վարորդի միջև առաջացել է վիճաբանություն, որի ընթացքում վարորդը ենթարկվել է բռնության։ Վիճաբանության ընթացքում բռնության է ենթարկվել նաև «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի մեկ այլ վարորդ։
Հասարակական տրանսպորտի վարորդների և ուղևորների անվտանգությունը մեզ համար առաջնային նշանակություն ունի, և նման դեպքերը չեն կարող հանդուրժվել։ Տվյալ միջադեպի կապակցությամբ ոստիկանություն է ներկայացվել հաղորդում, և ակնկալում ենք, որ մեղավորները կպատժվեն օրենքի ամբողջ խստությամբ։
Կոչ ենք անում քաղաքացիներին պահպանել հասարակական կարգը, հարգել միմյանց իրավունքներն ու հետևել օրենքի պահանջներին։ Հանրային տրանսպորտից օգտվելիս վճարումը պարտադիր է, և յուրաքանչյուրի պարտքն է կատարել սահմանված կանոնները»։

Водитель автобуса подвергся насилию
«После просьбы водителя автобуса №97 оплатить проезд между ним и тремя пассажирами возник конфликт, в ходе которого водитель подвергся насилию. В ходе ссоры был избит также другой водитель из компании "Ереван Автобус"», — отметил Костанян.
Он подчеркнул, что безопасность водителей и пассажиров общественного транспорта является приоритетом и такие инциденты не останутся безнаказанными. По факту произошедшего в полицию подано заявление, и власти ожидают, что виновные понесут ответственность по всей строгости закона.
Костанян призвал граждан соблюдать общественный порядок, уважать права друг друга и следовать установленным правилам. Он напомнил, что оплата за проезд в общественном транспорте обязательна.