Ստուգայցեր հասարակական տրանսպորտում
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը հայտնել է, որ հասարակական տրանսպորտում ստուգայցեր են իրականացվում.
«Հաշվի առնելով մամուլում և Երևանի ավագանու որոշ անդամների կողմից հրապարակված տեղեկատվությունը՝ հայտնում եմ, որ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը ստուգայցեր է իրականացնում մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտում։
Ստուգայցերը իրականացվում են «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 56-րդ և 80-րդ հոդվածների հիման վրա՝ ապահովելու Երևանի ավագանու հաստատած կանոնների պահպանումը, ինչպես նաև քաղաքային բյուջե վճարվող պարտադիր այլ վճարների մուտքագրումը»,- հայտնել է նա։

Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян сообщил, что в общественном транспорте проводятся проверки.
«Учитывая информацию, опубликованную в СМИ и некоторыми членами Совета старейшин Еревана, информируем, что Служба общественного порядка мэрии Еревана проводит проверки в городском общественном транспорте.
Проверки осуществляются на основании статей 56 и 80 Закона "О местном самоуправлении в городе Ереван" с целью обеспечения соблюдения правил, утвержденных Советом старейшин, а также учета обязательных платежей в городской бюджет», — сообщил он.