«Մի հիմնավորում, խելամիտ տրամաբանություն կա՞, որ թույլ կտա այս միտքը գոյություն ունենա». քաղաքապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, թե տարբեր ամիսների ուղևորահոսքը տարբեր է լինում, և իրենք դրանից ելնելով հստակ հաշվարկել են տրանսպորտի ինքնարժեքի հաշվարկ։ Նրա խոսքով, մայրաքաղաքում նախկին «գազելների» փոխարեն «MAN» ու «Zhong tong» ավտոբուսներ են. «Դրա սպասարկումն էականորեն թանկ է փաստացի, և ձեր այս նախագծով առաջարկում եք համընդհանուր գինը 100 դրամից նվազ սահմանել, որովհետև ստացվում է՝ եթե 100 դրամ է գինը սահմանվում, բոլոր փաթեթները պահպանվում են՝ 850 հազար մարդ ունենում է արտոնություններ, և ահռելի մեծ թվով մարդ սկսում է անվճար օգտվել տրանսպորտից, դուք առաջարկում եք տրանսպորտի գինն էականորեն նվազեցնել 100 դրամից»,- ասել է նա՝ դիմելով «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության ղեկավար Արամ Թորոսյանին։
Ըստ նրա, ընդդիմության առաջարկով տրանսպորտի միջինացված գինը 100 դրամից էլ նվազ է. «Դուք ուզում եք առաջարկել տրանսպորտի գինը 1998թ. 100 դրամից էլ նվազեցնե՞նք, ձեր առաջարկը դրա մասին է»։
Ավինյանը նաև նշել է. «Մենք չենք ուզում վերադառնալ նախկին համակարգին»։ Ըստ քաղաքապետի, ովքեր այժմ 150 դրամ են վճարում, այդ 50 դրամն, ըստ էության, վճարում են արտոնություններից օգտվողների համար. «Դուք ասում եք՝ եկեք տրանսպորտի գինն էժանացնենք։ 1998թ. գնից ներքև իջեցնենք, դարձնենք ավելի էժան։ Մի հատ հիմնավորում, խելամիտ տրամաբանություն, մի բան, որ այս միտքը թույլ կտա գոյություն ունենալ»։

Мэр Еревана Тигран Авинян заявил, что пассажиропоток в разные месяцы различается, и на основе этого они точно рассчитали стоимость транспорта. По его словам, в столице вместо прежних «газелей» теперь используются автобусы «MAN» и «Zhongtong»: «Их обслуживание существенно дороже, и вашим проектом предлагается установить общую цену ниже 100 драмов, потому что если цена установлена в 100 драмов, все пакеты сохраняются: 850 тысяч человек имеют льготы, и огромное количество людей начинает бесплатно пользоваться транспортом. Вы предлагаете существенно снизить стоимость транспорта ниже 100 драмов», — сказал он, обращаясь к лидеру фракции «Национальный прогресс» Араму Торосяну.
По его словам, согласно предложению оппозиции, усредненная цена на транспорт даже ниже 100 драмов: «Вы хотите предложить снизить цену на транспорт ниже 100 драмов 1998 года? Ваше предложение об этом?»
Авинян также отметил: «Мы не хотим возвращаться к прежней системе». По словам мэра, те, кто сейчас платит 150 драмов, по сути, платят эти 50 драмов за тех, кто пользуется льготами: «Вы говорите: давайте сделаем транспорт дешевле. Снизим ниже цены 1998 года, сделаем еще дешевле. Одно обоснование, разумная логика, что-то, что позволит этой идее существовать».