Արտակարգ դեպք մետրոյում. 5 անձ ձերբակալվել է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի մետրոպոլիտենի տնօրեն Բաբկեն Սեդրակյանը հայտնել է, որ փետրվարի 1-ին արտակարգ դեպք է եղել մետրոյում։
«Սասունցի Դավիթ կայարանից դեպի Զորավար Անդրանիկ երթևեկող գնացքն արտակարգ կանգառ է արել։ Քաղաքացին գնացքի միջից սեղմել է արգելակման համար «ստոպ» կոճակը, գնացքն արգելակել է։ Մինչև մեքենավարը դիսպետչերին զեկուցել է կատարվածի մասին, այդ ընթացքում բաց տարածքում 4-5 հոգի անցել է պատն ու ներկել գնացքը»,- պատմել է նա։ Սեդրակյանի խոսքով, քրեական գործ է հարուցվել, ԱԱԾ-ի, ոստիկանության կողմից օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում 5 քաղաքացի ձերբակալվել է։

Директор Ереванского метрополитена Бабкен Седракян сообщил, что 1 февраля в метро произошло чрезвычайное происшествие.
«Поезд, следовавший от станции «Сасунци Давид» в направлении «Зоравар Андраник», совершил экстренную остановку. Гражданин изнутри поезда нажал кнопку экстренного торможения «стоп», и поезд остановился. Пока машинист сообщал диспетчеру о произошедшем, в это время на открытом участке 4-5 человек перелезли через стену и разрисовали поезд», — рассказал он. По словам Седракяна, было возбуждено уголовное дело, и в результате оперативной работы СНБ и полиции были задержаны 5 граждан.