Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լյուքսեմբուրգի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեն դը Մյուզյեին:
Կողմերը փաստել են, որ առկա է լայն դաշտ՝ երկուստեք ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպման շրջանակում Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք կարող են ներդրումային հետաքրքրություն ունենալ: Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Երևանը մեծ առաջընթաց է գրանցում քաղաքաշինության ոլորտում՝ բարելավելու անվտանգությունը, հարմարավետությունը և գրավչությունը ինչպես բնակիչների, այնպես էլ քաղաքի հյուրերի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ դեսպան Ալեն դը Մյուզյեն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկուստեք հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրերի իրականացման համար:

Yerevan Mayor Tigran Avinyan met with Alain de Musier, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Grand Duchy of Luxembourg to Armenia.
The parties stated that there is a broad field in which to implement projects on both sides.
During the meeting, the Mayor of Yerevan presented the Ambassador with the significant urban development projects that may be of investment interest. Tigran Avinyan noted that Yerevan is making great progress in urban development to improve safety, comfort, and attractiveness for residents and guests.
Ambassador Alain de Musier expressed gratitude for the willingness to cooperate and noted that he will do his best within the scope of his authority to establish bilateral relations and implement practical plans.