Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է «Հաղթանակ» թաղամասի բնակիչների հետ
Տասնամյակներ շարունակ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի «Հաղթանակ» թաղամասի բնակիչները հնարավորություն չեն ունեցել 1990-ականներին իրենց բաժանված հողերի հանդեպ սեփականության իրավունք ստանալ:
Երևանի քաղաքապետարանը խնդրի լուծումը գործնական փուլ է տեղափոխել: Գործընթացին առնչվող խնդիրները քննարկելու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է թաղամասի բնակիչների հետ: Ժամանակին այդ հողամասերը բնակիչներն ստացել են սեփականության ակտով, մինչդեռ օրենքի փոփոխությունից հետո այն սեփականության վկայականով փոխարինելու անհրաժեշտություն էր առաջացել:
Հարկ է նշել, որ վերջին երեք տարում հողի սեփականության ակտի հիմքով քաղաքապետի շուրջ 60 որոշում է տրամադրվել:

На протяжении десятилетий жители района «Ахтанак» административного округа Малация-Себастия не могли получить права собственности на земельные участки, которые были распределены между ними еще в 1990-х годах.
Мэрия Еревана перешла к практическому решению этой проблемы. С целью обсуждения вопросов, связанных с процессом, мэр Еревана Тигран Авинян встретился с жителями района. В свое время эти земельные участки были предоставлены жителям на основании акта собственности, однако после изменения законодательства возникла необходимость замены этого акта на свидетельство о собственности.
Стоит отметить, что за последние три года на основании актов собственности мэром было принято около 60 решений, касающихся оформления права собственности на эти земли.