«Մեկանգամյա տոմսերը սպառվում են ձեռք բերելուց հետո 3 օրվա ընթացքում». Գրիգորյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանն անդրադարձել է տրանսպորտի QR կոդերի վավերականության ժամկետին, որն ավագանու որոշմամբ նվազեցվել է՝ սահմանվելով 3 օր։
«Մեկանգամյա տոմսերը սպառվում են ձեռք բերելուց հետո 3 օրվա ընթացքում, և չի ենթադրվում, որ պետք է երկարաժամկետ լինեն մեկ ուղևորության դեպքում»,- ասել է նա։ Ըստ փոխքաղաքապետի՝ հնարավոր է ձեռք բերել նոր տոմսային փաթեթներ և երկարաժամկետ օգտագործել։
Նա տարակուսանք է հայտնել, որ Երևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամներն են այս հարցում զարմացած, երբ դա ավագանու որոշում է եղել. «Եթե ընթերցեին, կարող էին դա տեսնել»։
Նա նաև նշել է, որ միասնական տոմսային համակարգին ամբողջովին անցնելուց հետո այդ խնդիրը կլուծվի. «100 դրամի երթևեկության տարբերակն անցումային շրջանի համար էր թողնվել՝ մինչև փետրվարի 1-ը։ Փետրվարի 1-ին այդ խնդիրը չի լինելու։ Այդ օրը նախատեսվում է, որ մարդիկ երկարաժամկետ տոմսային պրոդուկտներ պետք է ունենան»։

«Одноразовые билеты действительны в течение 3 дней после покупки». Григорян (ВИДЕО)
Заместитель мэра Еревана Сурен Григорян прокомментировал срок действия QR-кодов на проезд в транспорте, который решением Совета старейшин был сокращён до 3 дней.
«Одноразовые билеты должны использоваться в течение 3 дней после покупки и не предназначены для долгосрочного использования в случае одного проезда», — отметил он. По словам заммэра, пассажиры могут приобрести новые билеты или пакеты для долгосрочного использования.
Григорян выразил удивление по поводу критики со стороны оппозиционных членов Совета старейшин: «Если бы они прочитали документ, то могли бы увидеть это решение».
Он также подчеркнул, что после полного перехода на единую билетную систему эта проблема будет решена:
«Вариант проезда за 100 драмов был оставлен только для переходного периода — до 1 февраля. С 1 февраля этой проблемы больше не будет. К этому времени люди должны будут иметь долгосрочные билеты для проезда».