«Որոշում եմ կայացրել այդ ծախսը փոխհատուցել ինքնուրույն». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը անդրադարձել է վերջերս իր՝ ԱՄՆ կատարած այցի շուրջ քննադատություններին․
«Նոյեմբերի 22-ի՝ ԱՄՆ այցի համար ավիատոմսերը ձեռք են բերվել նոյեմբերի 20-ին, և եթե մեկ օր ուշացումով էլ ձեռք բերեինք, կրկնակի կամ եռակի թանկ կգնեինք։
Որոշում եմ կայացրել այդ ծախսը փոխհատուցել ինքնուրույն։ Թե ինչ գումարներով, կառաջարկեմ իմ հայտարարագիրը ուսումնասիրել»,- ասել է քաղաքապետը։
Նրա բնորոշմամբ՝ անպատասխանատվության և անտարբերության որոշակի խնդիր կա․
«Պետք է խնդրեմ դուրս բերել՝ որ կետից ենք հաստատել, որ պետք է մեկնենք, որ կետում և ինչ պատճառով է որևէ տեղեկատվություն մնացել, ու գործողություն չի եղել, և ինքս կառաջարկեմ, թե ինչ պատասխանատվության պետք է ենթարկվեն պատասխանատուները։ Հայտնվեցինք մի իրավիճակում, երբ մի քանի անգամ ավելի նվազ գումար կարելի էր ծախսել տվյալ գործողության համար, և ինչ-ինչ պատճառներով, ժամանակի գործոնը ճիշտ չգնահատելով, մի իրավիճակի առաջ հայտնվեցինք, երբ «նոր տարվա վատ նվեր» արվեց։
Ամեն մեկն իր մասով պետք է հասկանա, թե ինչքան կարևոր է ժամանակին արձագանքել հանձնարարականին»,- հավելել է Տիգրան Ավինյանը։

«Я решил компенсировать эти расходы самостоятельно». Тигран Авинян (ВИДЕО)
« Авиабилеты для визита в США 22 ноября были куплены 20 ноября, и если бы мы приобрели их на день позже, мы бы купили их в два-три раза дороже.
Я принял решение возместить эти расходы самостоятельно. А на какие средства, предложу изучить мою декларацию", - сказал мэр.
По его словам, существует определенная проблема безответственности и равнодушия.
" Я прошу выяснить, с какого момента пришло подтверждение о нашем вылете, в какой момент и по какой причине было дано поручение об организации, и никаких действий предпринято не было, и я сам подскажу, какой ответственности должны быть подвергнуты ответственные лица. ." Мы оказались в ситуации, когда на данное действие можно было потратить в несколько раз меньше денег, и по каким-то причинам, неправильно оценив фактор времени, оказались в ситуации, когда был сделан «плохой новогодний подарок».
Каждый должен понимать, насколько важно вовремя отреагировать на поручения ", - добавил Тигран Авинян.