«Գործարկվել է transport.yerevan.am կայքը». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Գործարկվել է transport.yerevan.am կայքը։ Կարող եք ծանոթանալ նոր տոմսային փաթեթներին, հաշվիչի միջոցով հաշվարկել, թե որն է ձեզ համար լինելու ամենամատչելի տոմսը, հանրային ծառայության համարանիշը մուտքագրելով ստուգել՝ ներառվա՞ծ եք արտոնյալ խմբում. այս մասին հայտարարել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության մեկնարկին։
«transport.yerevan.am պորտալը Երևան համայնքի կողմից մատուցվող ծառայությունների միասնական հարթակի առաջին ծառայությունն է։ Սա մի հարթակ է, որտեղ երևանցիները ունենալու են անձնական գրասենյակ, բոլոր ծառայություններին հասանելիություն են ստանալու մի միջավայրում, մի օգտահաշվով, և անհրաժեշտություն չի լինելու այցելել տարբեր կայքեր, ունենալ օգտահաշիվներ։ Այն, ինչ իրականացնում է բազմաթիվ զարգացած քաղաքներում»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը։
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանն էլ նշեց, որ transport.yerevan.am-ում գործիքակազմն ընդլայնվելու է. «Հնարավորություն է լինելու ձեռք բերել տոմսեր՝ կցելով բանկային քարտին որպես կրիչ»։
Տիգրան Ավինյանը արձագանքելով հավելեց, որ հունվարի 1-ից անցնում ենք տրանսպորտի տոմսային համակարգի բացառապես անկանխիկ վճարման եղանակի.
«Դեռևս գործելու են նախկին սակագները։ Գործելու են նաև նոր տոմսային գործիքները։ Հունվարին պետք է ամբողջությամբ այս տրանսֆորմացիան ապահովենք՝ հին մոդելից անցնելով նոր մոդելի»։

"The transport.yerevan.am website has been launched." Tigran Avinyan (VIDEO)
The "transport.yerevan.am" website has been launched. By entering the public service number, you can familiarize yourself with the new ticket packages, use the calculator to calculate the most affordable ticket, and check whether you are included in the privileged group. This was announced by the Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, at the start of the procedural meeting of the Yerevan Municipality.
"transport. Yerevan.am" portal is the first service of the unified platform of services the Yerevan community provides. This platform allows Yerevan residents to have a personal office and access to all services in one environment with one user account. There will be no need to visit different websites or have user accounts. This is what is implemented in many developed cities," said Tigran Avinyan.
Suren Grigoryan, the deputy mayor of Yerevan, also mentioned that the tools at "transport.yerevan.am" will be expanded. "Purchasing tickets by attaching a bank card as a carrier will be possible."
Responding, Tigran Avinyan added that from January 1, we are switching to the exclusively non-cash payment method of the transport ticket system.
"The previous tariffs will still apply. The new ticket tools will also work. In January, we must completely ensure this transformation, switching from the old to the new model."