Մայրաքաղաքում տրանսպորտի սակագինը մինչև փետրվարի 1-ը կմնա նույնը
«Ինչպես գիտեք, հունվարի 1-ից ամբողջապես անցնելու ենք հանրային տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգին։
Ցանկանում ենք տեղեկացնել, որ Երևանի ավագանու դեկտեմբերի 24-ի հերթական նիստում կառաջարկվի նոր նախագիծ, որով մինչև 2025 թվականի փետրվարի 1-ը նոր փաթեթների հետ միաժամանակ կպահպանվեն մեկ երթևեկության համար նախատեսված 100 դրամանոց արժեքը՝ բացառապես էլեկտրոնային եղանակով՝ Tellcell Wallet-ով, վճարային տերմինալներով ձեռք բերված թղթային QR տոմսերով, ինչպես նաև բանկային քարտերով։
Տրոլեյբուսներից օգտվելու ժամանակ մինչև 2025 թվականի փետրվարի 1-ը ուղետոմսի 50 դրամ արժեքը կշարունակի գործել:
Մետրոյից օգտվելու ժամանակ մինչև 2025 թվականի փետրվարի 1-ը ուղետոմսի 100 դրամ արժեքը կշարունակի գործել։
Միաժամանակ նշենք, որ մետաղադրամ ընդունող սարքերը հունվարի 1-ից կապարակնքված կլինեն, այսինքն 100 դրամանոց մետաղադրամով վճարման տարբերակն ավարտվում է և անցում է կատարվում ամբողջական էլեկտրոնային վճարման:
Այս որոշումը պայմանավորված է միասնական տոմսային համակարգի անցումային շրջանը քաղաքացիների համար հնարավորին դյուրին կազմակերպելու գործընթացով։
Շատերդ հարցնում եք, ե՞րբ և ինչպե՞ս պետք է կարողանանք օգտվել այդ համակարգից:
Հունվար ամսից արդեն հնարավոր կլինի ձեռք բերել նաև տրանսպորտային քարտեր, որոնց միջոցով հնարավորություն կընձեռնվի լիցքավորել ձեր նախընտրելի տոմսային փաթեթները:
Կգործարկվի նոր կայք, որի միջոցով կստեղծվի հնարավորություն արագ և առանց դժվարությունների ձեռք բերել առցանց տոմսային փաթեթներ՝ ձեզ համար նախընտրելի տարբերակով:
Կայքում նաև հնարավորություն է լինելու ձեռք բերել արտոնյալ խմբերի համար նախատեսված փաթեթները, ինչպես նաև ծանոթանալ անվճար երթևեկելու իրավունք ունեցող անձանց խմբերին:
Հավելենք նաև, որ այս ամենի մասին շուտով հանրությանը կիրազեկվի տեղեկատվական և սոցիալական բնույթի հոլովակներով»։

Транспортный тариф в столице останется прежним до 1 февраля
«Как вы знаете, с 1 января мы полностью переходим на единую билетную систему общественного транспорта.
Сообщаем Вам, что на очередном заседании Совета старейшин Еревана 24 декабря будет предложен новый проект, согласно которому до 1 февраля 2025 года, наряду с новыми пакетами, будет сохранена цена одной поездки в размере 100 драмов, исключительно оплатой в электронном виде, с помощью Tellcell Wallet, с помощью платежных терминалов с бумажными QR-билетами, а также банковскими картами.
До 1 февраля 2025 года при пользовании троллейбусами продолжит действовать стоимость билета в 50 драмов.
При пользовании метро до 1 февраля 2025 года продолжит действовать цена билета в 100 драмов.
При этом отметим, что с 1 января монетоприемники будут закрыты, то есть заканчивается вариант оплаты монетой номиналом 100 драмов и осуществляется переход на полную электронную оплату.
Такое решение обусловлено процессом организации переходного периода единой билетной системы, максимально облегченного для граждан.
Многие из вас спрашивают, когда и как мы сможем использовать эту систему?
С января можно будет приобрести транспортные карты, которые позволят пополнять предпочитаемые пакеты билетов.
Будет запущен новый веб-сайт, который позволит вам быстро и без проблем приобрести пакеты билетов онлайн с выбранным вами вариантом.
На сайте также будет возможность приобрести пакеты, предназначенные для льготных групп, а также ознакомиться с группами лиц, имеющими право на бесплатный проезд.
Добавим также, что обо всем этом общественность скоро будет проинформирована информативными и социальными роликами».