Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է լուծել Ալբերտ Ազարյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի նոր շենքի կառուցման համար մրցույթ հայտարարելու հարցը․
«Ուղղակի լուծեք այդ խնդիրը։ Այն, ինչ պահանջվում է անել, արեք և, խնդրում եմ, րոպե առաջ մրցույթը հայտարարենք։ Փողը տվեք, եթե փող ենք պարտք։ Եթե պիտի այլ փորձաքննողի ուղարկեք, շատ սեղմ ժամկետներում համապատասխան փորձաքննությունը իրականացրեք, որ մենք արդեն ունենանք»,- ասել է Երևանի քաղաքապետը՝ շեշտելով, որ պետք է օր առաջ այդ մրցույթը հայտարարել։
Անետա Բաբայանի խոսքին, թե կփորձեն, Ավինյանը նշել է. «Ոչ, ոչ, ոչ, տիկին Բաբայան, չփորձել, պիտի լուծել»։

Мэр Еревана Тигран Авинян поручил решить вопрос объявления тендера на строительство нового здания детско-юношеской спортивной школы имени Альберта Азаряна.
«Просто решите эту проблему. Сделайте то, что нужно, и давайте объявим конкурс минутой ранее. Отдайте деньги, если мы задолжали деньги. Если нужно отправьте еще одного аудитора, проведите соответствующую экспертизу в очень сжатые сроки, чтобы она у нас уже была", - сказал мэр Еревана, подчеркнув, что тендер должен быть объявлен срочно.
В ответ Анете Бабаян, которая сказала, что они постараются, Авинян добавил. «Нет, нет, и нет, госпожа Бабаян, не нужно пытаться, нужно решить эту проблему».