Երեխաների կրթությունը և զարգացման հնարավորությունները Երևանի ապագայի հիմքն են․ Տիգրան Ավինյան
«Մեր երեխաների կրթությունը և զարգացման հնարավորությունները Երևանի ապագայի հիմքն են: Հենց այսօր է ձևավորվում այն սերունդը, որը կկառուցի մեր քաղաքն ու երկիրը:
Մանկապարտեզներում ռոբոտաշինության ծրագրի ներդրումը՝ նախաձեռնված Երևանի քաղաքապետարանի կողմից և իրականացված Պոլիտեխնիկի հետ համատեղ, կարևոր քայլ է դեպի ապագան։
Այս ծրագիրը, նպաստելով երեխաների թիմային աշխատանքի և ստեղծագործական մտքի զարգացմանը, ոչ միայն տալիս է նոր հմտություններ, այլև զարգացնում է խնդիրների լուծումն ու տեխնոլոգիական մտածողությունը հենց վաղ տարիքից»։

Мэр Еревана Тигран Авинян опубликовал на своей странице в Facebook видео и написал:
«Возможности образования и развития наших детей являются основой будущего Еревана. Сегодня формируется поколение, которое построит наш город и страну.
Реализация программы робототехники в детских садах, инициированной мэрией Еревана и реализуемой совместно с Политехническим институтом, является важным шагом в будущее.
Эта программа, способствующая развитию командной работы и творческого мышления детей, не только дает новые навыки, но и развивает решение проблем и технологическое мышление с раннего возраста».