«2024 թ. 61 մլրդ դրամից ավելի եկամուտներ ենք հավաքագրել». Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը 2025թ. պետբյուջեի նախնական քննարկման ժամանակ հայտարարել է, որ Երևանը 2024թ., 2023-ի համեմատ, սեփական եկամուտները էականորեն ավելացրել է․
«Երևանի քաղաքապետարանը 2024թ. 61 մլրդ դրամից ավել եկամուտներ է հավաքագրել՝ 2023թ. 39 մլրդ դրամի համեմատ։ Ի հավելումն, փորձել ենք նաև ծրագրերի ծավալն ընդլայնել»,- ասաց նա։
Քաղաքապետի խոսքով՝ քաղաքապետարանը վերջին տարիներին սկսել է իրականացնել այնպիսի ենթակառուցվածքային ծրագրեր, որոնք նախկինում երբևէ չեն արվել.
«Մասնավորապես, վերջին 2 տարվա ընթացքում սկսվել է 14-15 կմ կոյուղու փոխարինումը, որը քաղաքապետարանի ֆորմալ գործառույթը չէ։ Երևանի քաղաքապետարանը սեփական եկամուտներով որոշակի բյուջե է ներդրել՝ տարվա կտրվածքով ծախսելով մոտավորապես 1.5-1.8 մլրդ դրամ։ Այս տարի ամփոփում ենք այդ աշխատանքները»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը՝ հավելելով, որ այս տարի քաղաքապետարանի միջոցներով և կառավարության  աջակցությամբ իրականացրել են 52 կմ ճանապարհի միջին նորոգման աշխատանքներ։

"In 2024, we have collected more than 61 billion AMD revenues." Tigran Avinyan
Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced during the preliminary discussion of the 2025 state budget that Yerevan's revenues have significantly increased compared to 2024 and 2023.
"Yerevan Municipality collected more than 61 billion drams in revenue in 2024, compared to 39 billion drams in 2023. In addition, we have also tried to expand the volume of the programs," he said.
According to the mayor, in recent years, the municipality has started implementing unprecedented infrastructural projects.
"Particularly, in the last 2 years, the replacement of 14-15 km of sewers, which is not a formal function of the municipality, has started. Yerevan Municipality invested a certain budget with its revenues, spending approximately 1.5-1.8 billion drams for the year. We are summarizing these works this year," said Tigran Avinyan, adding that with the municipality's funds and the government's support, they carried out average repair works of 52 km of the road.