Հորդառատ անձրևներին ընդառաջ Երևանի վարչական շրջաններում սահմանվելու է հերթապահություն
«Համաձայն «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տարածած հաղորդագրության՝ հոկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան և 17-ին, 17-ի լույս 18-ի գիշերը սպասվում են հորդառատ անձրևներ։
Մասնավորապես Երևանում՝ հոկտեմբեր ամսվա նորմայի 100-150 տոկոսի չափով։
Ըստ այդմ, ինչպես «Վեոլիա ջուր» ընկերության, այնպես էլ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից՝ որպես գործընկեր կառույց, մեկնարկել են սպասվող տեղումների հետևանքները մեղմելու կանխարգելիչ միջոցառումներ, որոնց ներգրավված է լինելու նաև Երևանի քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության վարչությունը։
Վարչական շրջաններում այսօր երեկոյից սահմանվելու են հերթապահություններ՝ տեղերում հնարավոր ջրականգերին արագ միջամտելու և լոկալ բնույթի խնդիրները վերացնելու նպատակով։
Հեղեղատարներում և անձրևընդունիչներում հնարավոր կուտակումներից զերծ մնալու համար, որպես աջակցություն, գործընթացում ներգրավվելու են նաև «Երևանի աղբահանության և սանմաքրման համայնքային հիմնարկի» մարդկային ռեսուրսները։
Աշխատանքներին նաև մասնակցելու են «Կանաչապատում և շրջակա միջայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի ուժերը։
Վարորդներին հորդորում ենք տեղումների ժամանակահատվածում անձնական օգտագործման մեքենաներով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»,- գրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում։

В преддверии сильных дождей в административных районах Еревана будет установлено дежурство
"Согласно сообщению ГНКО "Центр гидрометеорологии и мониторинга" , сильные дожди ожидаются поздним вечером 16 октября и в ночь с 17 на 17-18 октября.
В частности, в Ереване - в размере 100-150 процентов от октябрьской нормы.
Соответственно, и компания «Веолия вода», и мэрия Еревана, как партнерская структура, приступили к профилактическим мерам по смягчению последствий ожидаемых осадков, в которых также будет задействован Департамент коммунального хозяйства мэрии Еревана.
В административных регионах с сегодняшнего вечера будут установлены дежурства для оперативного реагирования на возможные засоры водозаборов и устранения проблем местного характера.
К процессу также будут привлечены человеческие ресурсы «Ереванского общественного учреждения по вывозу мусора и санитарии» в качестве поддержки во избежание возможных скоплений мусора в желобах и дождеуловителях.
В работах также примут участие силы ОНКО «Озеленение и защита окружающей среды».
Призываем водителей использовать личный транспорт в сезон дождей только в случае крайней необходимости", - написал он на своей странице в Facebook